Jak dopadl Radeon RX Vega 64 v testech s finálními ovladači?

Už několik týdnů je jasné, že Radeon RX Vega 64 bude přímým soupeřem Geforce GTX 1080 a že na Geforce GTX 1080 Ti mu pravděpodobně síly stačit nebudou. Dosavadní uniklé testy, které pro Radeon RX Vega 64 nebyly jednoznačně pozitivní, běžely na předsériových modelech a především nehotových ovladačích. Jaká je tedy skutečnost?

AMD už rozeslalo testovací exempláře grafické karty vybraným novinářům a na internetu už se objevily první výsledky z benchmarku 3DMark.

Srovnání s MSI Geforce GTX 1080

Server Videocards srovnal výsledky s MSI Geforce GTX Ti Gaming X, MSI Geforce GTX 1080 X a Colorful Geforce GTX 1070 iGame. Je třeba dodat, že všechny tyto grafické karty už jsou z továrny přetaktované.

Geforce GTX 1070 iGame končí ve všech případech výrazně za standardně taktovaným Radeon RX Vega 64, což se dalo očekávat. Stejně tak, akorát v obráceném pořadí, to je s MSI GTX 1080 Ti Gaming X, která je v tomto porovnání jednoznačně nejsilnější. Nejzajímavější tedy bude souboj s GTX 1080 Gaming X.

Na procesoru Core i7 6700K se v testu 3DMark Firestrike v případě Radeon RX Vega 64 ukazuje lehce nižší, ale víceméně srovnatelný výkon jako MSI GTX 1080. V případě přetaktované karty od AMD na frekvenci 1750 MHz (namísto standardních 1630 MHz) potom výkon stoupá až o 10 % oproti konkurenční Geforce.

Z toho vyplývá, že pokud bychom srovnali standardně taktované karty, bude Radeon RX Vega 64 ve většině případů o něco výkonnější než Geforce GTX 1080. Mnozí možná čekali přeci jen něco víc, ale není vyloučeno, že do budoucna novější ovladače z karet AMD vymáčknou ještě trochu vyšší výkon.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na