Šílenství kolem těžby kryptoměn pokračuje. Biostar představil desku pro 100 grafických karet

Už nějakou dobu existují základní desky s více PCIe sloty, aby do nich bylo možné zapojit více grafických karet. Zatímco herní PC dosud využily maximálně čtyři grafické karty a do budoucna se se sčítáním jejich výkonu už moc nepočítá, existují i základní desky s dvanácti sloty. Ale ani to nestačí.

Ethereum a další kryptoměny je takovým lákadlem, že pro jeho těžaře hardwarové společnosti vymýšlejí speciální kousky. Poslední kuriozitu představil Biostar. Jeho základní deska se pyšní osmi USB redukčními kartami, do kterých lze teoreticky zapojit až 96 grafických karet. Pokud započítáme čtyři sloty na samotné desce, dostáváme se k neuvěřitelnému číslu 100 zároveň připojených grafických karet.

Bohatě se vyplatí

Vzhledem k tomu, že rychlost PCIe není v případě těžby kryptoměn příliš důležitá. V případě zapojení sta grafických karet by samozřejmě bylo zapotřebí spousta energie a tím pádem několik zdrojů. Mineři Etherea mají ale momentálně takové prostředky, že se jim to i tak vyplatí. Nakonec, pro dodávky grafických karet si objednávají Boeing 747, aby měli karty co nejrychleji u sebe a mohli využít aktuálně vysokých cen, za které se Ethereum obchoduje.

Zatím není jasné, zda Biostar tuto neskutečnou zbraň pro minery kryptoměn uvede do prodeje nebo zda ji dělá pouze na objednávku. U příspěvku na Facebooku, kde Biostar tuto desku prezentoval, se objevily částečně žertovné příspěvky, že kromě problémů s dodávkami grafických karet AMD, které těžaři vykoupili, bude brzy problém i s USB kabely. Podobná základní deska by jich pro plné využití potřebovala více než sto.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na