Oblíbené akční RPG Path of Exile koupil čínský gigant Tencent. Jaké s ním má plány?

Čínský vydavatelský gigant Tencent koupil 80% podíl ve vývojářském studiu Grinding Gear Games, které stojí za jedním z nejlepších akčních RPG na trhu. Tím je free2play titul Path of Exile.

Obě firmy spolupracovaly již dříve, když se Tencent staral o rozšíření Path of Exile na asijském trhu. V souvislosti s novým majitelem tvrdí autoři hry, že jim je stále garantována nezávislost. Stále mají mít maximální volnost ve věci herního designu. Přinejmenším v nejbližší době by se tak na Path of Exile nic zásadního měnit nemělo.

V plánu nejsou ani změny modelu monetarizace hry, který fanoušci velmi oceňují, protože jako jeden z mála titulů Path of Exile nenutí hráče k nákupům in-game předmětů. Ani do budoucna by se ze hry neměl stát pay2win titul.

U Grinding Gear Games se i v příštích letech bude točit vše kolem Path of Exile. Na roky 2018 a 2019 jsou v plánu rozšíření pro verzi 3.x. Kromě toho už započal vývoj Path of Exile 4.0.

Tencent se stále více zajímá o západní herní produkci. Zcela vlastní studio Riot Games zodpovědné za League of Legends a patří mu také velké podíly v Epic Games, které provozuje asi největší herní hit dneška – Fortnite.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na