Ochránci zvířat kritizují Far Cry 5. Nelíbí se jim příliš věrně zpracované rybaření

Německá pobočka celosvětové organizace PETA bojující za ochranu zvířat si vzala na paškál aktuální herní hit Far Cry 5. Ochráncům zvířat se nelíbí, že k tématu chytání ryb přistupuje hra neeticky a adoruje přitom násilí.

Zatímco v předchozím díle bylo možné zabíjet ryby výbušninou, ve Far Cry 5 mohou hráči chytat různé druhy ryb a získávat za to odlišné bodové ohodnocení,” uvádí PETA ve své tiskové zprávě. Apeluje na společnost Ubisoft, aby do budoucna neuváděla na trh hry, které “glorifikují a banalizují chytání a zabíjení ryb nebo jiných zvířat“.

Stanovisko společnosti Ubisoft k celé věci je následující: “Far Cry 5 se odehrává v obřím fiktivním světě Hope County v Montaně. Talentovaní tvůrci tohoto světa vyvinuli obrovské úsilí, aby hráčům poskytli pohlcující zážitek. Tato zkušenost má zprostředkovat úžasné krásy pravé Montany, jejích obyvatel a samozřejmě i zvířecího světa. Ve Far Cry 5 můžete lovit, rybařit, házet kolem sebe dynamitem nebo mlátit lopatou. My v Ubisoftu máme obrovský respekt ke všemu živému. Také proto hra nabízí alternativu k rybaření, lovení, házení dynamitu a mlácení lopatou.” Ano, je v tom cítit špetka ironie, tvůrci však chtějí říct, že hráčům dávají volnost a je jen na nich, čemu se budou ve hře věnovat.

Mohlo by vás zajímat

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

18 Komentáře zapnuto "Ochránci zvířat kritizují Far Cry 5. Nelíbí se jim příliš věrně zpracované rybaření"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
koutak
Host

Klasický trik jak mít zdarma reklamu.O hře se prostě musí psát aby se prodávala.

David
Host

Me teda vic znepokojuje realisticky vyobrazeni moznych vysledku soucasne politicke situace nez rybareni…

aNiHiLaT0r
Host

Far Cry 6 potrebuje zcela evidentne novou minihru. Hlasuji pro moznost sbirat PETArdi skalpy, popr. sbirat a ritualne susit zcvrkavat jejich uz tak prazdne lebky.

pete
Host

PETArdi se zase snaží být vidět….

Gay+Satan
Host

Marne vzpominam, jakou vybusninou bylo mozne v Primalu lovit ryby.

Lornus
Host

předchozí díl není primal ale FC4 🙂

wazzir
Host

Ve 4 to šlo 🙂

Pavel
Host

Ochránci zvířat by měli chránit skutečná zvířata, pokud není jejich záměrem se totálně ztrapnit.

Proč jim nevadí třeba masokombinát nebo jatka a plivají na hru?

V moři umírají ryby v důsledku toxického značištění, ale tady jsou více vidět na veřejnosti.

moloch
Host

Víš proč?Protože když jsi nějáký mentál tvého formátu řekne, že je to OK ve hře, tak potom už chybí jen málo k tomu aby to bhylo OK i v životě.

Lukáš
Host

Molochu už to raději neber, jsi totálně mimo.

martin
Host

jasne, v realu si kazdy rekne, ze ve hre je to ok, tak prijde k rybniku hodi prut a vytahne rybu 😀 Vis jak rybareni vubec funguje v realu? Krom toho, co je kua spatnyho na rybareni?! Proc raci ta chytra PETA nebojuje s piraty chytajicimi tulene, velryby atp.?

Lornus
Host

molochu už se neztrapňuj, ty budeš hustej primitiv 😀

Sancho
Host

Ale ono to je OK i v reálu… Ve FC5 se rybaří naprosto standardně na vlečenou a po zaseknutí se kombinací přitahování, povolování a vedení tahá ryba na břeh, tak se spousta ryb na udici prostě chytá.

A v reálu to dělá úplně stejně i Vágner, který je pak pouští, tak co je na tom násilného?

Honza
Host

Ok…

když ve filmu někdo zabije zvíře úplně stejným způsobem tak je to ok ale ve hrách Ti to najednou vadí? … Zkus možná trochu používat mozek.

Ted jdeme na to vzít Tvojí tupou analogii. Takže odedneška se ve filmech nesmí jakkoliv zabíjet zvířata ani lidi protože když to jde ve filmech tak si nějaký magor řekne že to jde i v realu…

Vidíš jak d*ilní to najednou je? Přitom je to úplně to samé.

Lolicon
Host

Zajímavé… a kdo že má být ten mentál???

Tirpitz
Host

Je vidět, že PETA potřebuje pobyt v psychiatrické léčebně u doc. Chocholouška.

Dave
Host

Peta se asi pěkně nudí, nechápu co je na tom špatného, snad tenhle kult objímačů stromů nenapadne chránit i virtuální zvířata. Rybaření ve Far Cry 5 je velmi hezky zpracované, že jsem i já osobně začal přemýšlet nad tím, že si udělám rybářský průkaz, ale nechám si to až budu v penzi.

Lukas
Host

Zrovna rybaření je ta nejméně agresivní věc v celé sérii Far Cry 5, navíc je to zábavná minihra, které mě jako rybáře hrozně baví. “glorifikují a banalizují chytání a zabíjení ryb” to je opravdu hloupé;-)

TOPlist