Online akci Islands of Nyne se podařil skvělý start. Dosáhla na první místo prodejnosti na Steamu, ale hodnocení jsou rozporuplná

Rychlá futuristická akce Islands of Nyne: Battle Royale zaznamenala velmi úspěšný vstup do programu předběžného přístupu na Steamu. Ještě v pátek držela první místo v prodejnosti na této platformě, než jí vystřídaly předobjednávky Monster Hunter: World. To ale autorům podle všeho vůbec nevadí, protože Islands of Nyne chápou jako dlouhodobý projekt a jiní zástupci tohoto žánru jako Fortnite nebo PUBG ukazují, že se podobným titulem dá vydělat opravdu hodně peněz.

Nedá se přitom říct, že by Islands of Nyne byl jejich kopií nebo snahou svézt se na jejich úspěchu. Vývoj hry totiž začal už v roce 2015, tedy relativně dlouho předtím, než se z Battle Royale her stal fenomén vládnoucí hernímu světu dneška. Vývoj Islands of Nyne byl přitom spolufinancován fanoušky prostřednictvím Kickstarteru. To se ukázalo jako dobré rozhodnutí, protože podporovatelé následně získali přístup do alfaverze, jíž se chopila mimo jiné řada youtuberů a pomohla tak neznámému projektu k popularitě.

Islands of Nyne: Battle Royale - screenshoty
« 1 z 13 »

Krásný, ale zatím neodladěný svět

Navzdory tomu, že se Islands of Nyne těší slušným prodejům, hodnocení na Steamu nejsou jednoznačná. Aktuálně se pohybují na hodnotě 69 %, což značí jen lehce nadprůměrnou hru. Zatímco hráči, kteří titul chválí, obdivují zejména krásný herní svět, zábavnou hratelnost a slušné odladění, tak negativní hodnocení poukazují spíše na opak. Hru prý sužují lagy a framdropy a hledání partií prostřednictvím matchmakingu trvá příliš dlouho. Mimochodem, Islads of Nyne: Battle Royale běží na Unreal enginu 4.

Důležité je, že aktuální kritika hráčů není ničím, co by se nedalo postupem času vyladit. Ostatně, hra je v předběžném přístupu z nějakého důvodu, a kdyby byla zcela hotová, vydají ji autoři rovnou. Třeba jako tvůrci konkurenčního The Culling 2, které ale už pár dní po vydání nikdo nehrál.

Islands of Nyne: Battle Royale – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na