Overwatch liga – každý hráč si vydělá minimálně 1,1 milionu

Overwatch - už před několika měsíci hra v tržbách překonala hranici miliardy dolarů.

50 000 amerických dolarů. Tedy přibližně 1,1 milionu korun. To je částka, kterou Blizzard dá každému hráči Overwatch League. V oficiálním vyjádření představitelé ligy poodhalují, jaké jsou hráčské smlouvy a platy.

Podepsat může prakticky každý. Každý ze 30 milionů hráčů Overwatch je pro Blizzard potenciální “free agent”. Tímto výrazem jsou v americkém profisportu označováni všichni hráči, kteří mohou podepsat smlouvu u jakéhokoliv klubu bez dalších podmínek. Pouze ten, kdo podepíše oficiální standardní smlouvu (Overwatch League Player Agreement), je hráčem některého z ligových týmů.

Proč je to důležité? Protože hráči a týmy musí stávající smlouvy zrušit, aby mohli podepsat dohodu Blizzardu. Díky tomu se hráči mohou také vyvázat z nevýhodných smluv, protože jinak by nemohli hrát Overwatch ligu. Blizzard tak posiluje práva hráčů.

Platy a výhody hráčů Overwatch

A co nyní Blizzard diktuje ve svých smlouvách? Je třeba splnit následující minimální standardy, týmy ale mohou samozřejmě plnit i nad jejich rámec:

  • Hráčské smlouvy jsou garantovány na jeden rok a mohou být prodlouženy o další rok. Následně je třeba vyjednávat znovu.
  • Minimální plat je 50 000 amerických dolarů za rok.
  • (Americké) Týmy musí hráče vybavit zdravotním pojištěním a plánem důchodového pojištění.
  • Týmy musí minimálně 50 procent všech turnajových výher předat hráčům.
  • Každý tým musí mít pod smlouvou alespoň šest, maximálně ale 12 hráčů.
  • Neexistují regionální zákazy z hlediska původu nebo domovského státu hráčů.
  • V průběhu sezóny musí každý tým zajistit ubytování a tréninkové zázemí hráčů.

V první sezóně Overwatch League leží na stole 3,5 milionu dolarů ve formě bonusů a turnajových výher. Mistr světa z toho každopádně dostane 1 milion dolarů.

Silná ochrana hráčů je na podmínky e-sportu pozoruhodná, obzvlášť když se jedná o nový a ještě ne tolik etablovaný titul jako Overwatch. Platy hráčů a výplaty turnajových odměn jsou ve hrách jako Counter-Strike: Global Offensive přenechány týmům a maximální odměny zde dosahují přibližně 25 000 dolarů za měsíc.

League of Legends chce v roce 2018 navýšit minimální hráčský plat na 75 000 dolarů ročně a zároveň spustit hráčské odbory.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na