Oznámen Homeworld 3. Legendární strategická série dostane po 16 letech pokračování

Matka všech opravdových 3D strategií se konečně probouzí ze svého dlouhého zimního spánku. Tedy alespoň pokud jde o hlavní linii série – po 16 letech od druhého dílu se Homeworldu chopilo vývojářské studio Blackbird Interactive, které ji tvoří pod patronátem vydavatele Gearbox. Abychom však nadšení mnoha fanoušků opět zchladili, dodejme, že vydání je ještě dosti daleko.

Nové, přesto zkušené studio

Také jméno tvůrců nemusí u fanoušků série Homeworld budit zrovna důvěru. Nakonec, do prvních dvou dílů se otiskl zejména vývojářský um Relic Entertainment. Pravdou ale je, že Blackbird tvoří mnoho bývalých zaměstnanců Relicu a tým, který tvoří Homeworld 3, tak sestává z mnoha skutečných veteránů, kteří pracovali buď na původních titulech, nebo jejich Remastered verzi z roku 2015. Za projekt zodpovídá Rob Cunningham, který se zatím podílel na každém Homeworldu.

Autoři na veletrhu PAX West dali jednoznačně najevo, že Homeworld 3 bude plnohodnotným nástupcem, který přímo naváže na příběh prvního a druhého dílu. Druhým sdělením je skutečnost, že vývoj započal teprve před několika měsíci a hra je teprve předprodukční fázi. Z tohoto důvodu autoři ještě nechtějí příliš mluvit o termínu vydání. Jejich hrubý odhad je ale čtvrtý kvartál roku 2022, kde přeci jen tušíme prodloužení do roku 2023.

Homeworld 3 - screenshoty
« 1 z 15 »

Hráči se každopádně mohou těšit na taktické vesmírné bitvy v reálném čase. Tak, jak jsou zvyklí z předchozích dílů. Vše se bude odehrávat v plně trojrozměrném prostředí. Příběh bude pravděpodobně vyprávěn opět formou klasické singleplayerové kampaně sestávající z několika misí. Z traileru je patrný návrat velitelky Karan S’jet.

Crowdfunding cílí na jeden dolar

Od roku 2013 je značka Homeworld v držení společnosti Gearbox, která je nejvíce známá vývojářskou činností, například série Borderlands. Její druhou nohou je však vydavatelství, které se stará o nakoupené značky, mezi nimi také Homeworld. Ostatně, na svědomí už má Homeworld Remastered a Homeworld: Deserts of Kharak. Společnost v podobě Homeworldu 3 sympaticky drží slovo, když nový regulérní díl zvažovala na základě úspěchů zmíněného remasteru a spin-offu.

Přestože Gearbox disponuje slušným kapitálovým zázemím, proběhne k Homeworldu 3 crowdfungindová kampaň, a to na webu Fig, za nímž stojí mimo jiné Brian Fargo a Tim Schaefer. Kampaň však bude svým způsobem jedinečná, protože má sloužit jen pro dodatečný obsah. Základní financování Homeworld 3 je zajištěno, ale crowdfunding hráčům umožní dostat do hry prvky, které by si přáli a které si zaplatí. Také proto je cílová částka nastavena na pouhý jeden dolar a vše ostatní je navázáno na konkrétní vývojářské výkony.

Už nyní je crowdfunding Homeworldu 3 obrovským úspěchem. Ačkoliv má běžet 30 dní, už po jednom dni vybral více než 350 000 dolarů. Celková suma tak pravděpodobně půjde do vyšších milionů.

Homeworld 3 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jakub Jarý
Host
Jakub Jarý

Těším se jak malý kluk