Oznámena bezplatná akce Valorant. Na konkurentovi Counter-Strike pracují tvůrci League of Legends

Foto: Valorant

Vývojářské studio Riot Games, které stojí za megaúspěšným fenoménem League of Legends, se do budoucna rozhodlo rozkročit a nabídnout větší množství atraktivních titulů. Jedním z těch stěžejních má být nově oznámený Valorant, dosud známý pod označením Project A.

Na první pohled Valorant ze všeho nejvíce připomíná Counter-Strike, a to i vzhledem ke dvěma pětičlenným týmům a důrazu na rychlé reflexy a přesnost. O prostou kopii ale v žádném případě nepůjde. Jednotlivé postavy totiž budou mít zvláštní schopnosti, čímž hra pro změnu evokuje Overwatch. Při bližším pohledu pak narazíme na prvky známé z další oblíbené multiplayerové akce – Rainbow Six Siege.

Na začátku bude k dispozici přibližně 10 důrazných postav, z nichž každá disponuje sadou čtyř jedinečných schopností, z nichž dvě si koupíte za peníze mezi koly, podobně jako zbraně a brnění.

Aktuálně je v plánu pouze jeden herní mód pojmenovaný Bomb defusal. Stejně jako v Counter Striku musí jeden tým umístit bombu na dané místo, zatímco druhý toto místo chrání.

Přestože by se mohlo zdát, že schopnosti charakterů ze hry nakonec stejně udělají další Overwatch, autoři dbali o to, aby se tak nestalo. Například ultimátní schopnost každé postavy se bude nabíjet extrémně dlouho, klidně několik kol. Mimochodem, každá partie bude sestávat ze 24 kol. V případě remízy nastupuje rychlá smrt.

Valorant tak klade větší důraz na práci se zbraněmi, které budete moct různě střídat. Je také dobré vědět, že headshot bude podobně jako v případě CS znamenat okamžitou smrt. Očekávejte také, že souboje budou velmi rychlé.

Valorant bude free2play hrou financovanou z mikrotransakcí. V tomto ohledu Riot Games přislíbili, že nebude možné zakoupit žádné kompetitivní výhody, ale vše se ponese v duchu personalizace vlastní postavy.

Přesné datum vydání Valorantu zatím neznáme, ale mělo by se tak stát v létě tohoto roku. Přesný termín bude záviset na zpětné vazbě z chystaného betatestu.

Valorant – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na