Oznámena hororová hra Chernobylite. Připomene 32. výročí černobylské tragédie konspiračním příběhem

Vývojářské studio The Farm 51, které má na svědomí například titul Get Even, oznámilo vývoj nové hororové hry s prvky survivalu Chernobylite. Má vyjít v rámci připomínky 32. výročí tragické exploze v černobylské jaderné elektrárně.

Chernobylite má být skutečně zajímavým mixem, který se na tragédii v Černobylu podívá zase trochu jinak. Chybět podle autorů nebude konspirace, horor, survival, láska ani posedlost. Přitom se však do velké míry chtějí držet historických faktů, byť je pochopitelně vyloží s určitou uměleckou licencí. Každopádně by po dějové stránce mělo jít o realističtější zážitek než jakým byl třeba legendární Stalker.

Titul je postaven na pokročilé technologii Unreal enginu 4 a nabídne tak “vizuálně ohromující reprodukci černobylské oblasti, které bylo dosaženo díky 3D scanningu”. Autoři strávili v zóně kolem jaderné elektrárny hodně času a pro vznik hry se rozhodli mimo jiné proto, že je toto prostředí skutečně fascinovalo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lojzík
Host
Lojzík

Na Stalkera nenechám dopustit, výborná hra, akorát se chystám znova rozehrát.