Oznámeno Beyond a Steel Sky. Jde o pokračování legendární adventury z roku 1994

Vývojářské studio Revolution Software oznámilo pokračování adventurní klasiky Beneath a Steel Sky, které už asi vůbec nikdo nečekal. První spekulace o pokračování se objevily už v roce 1994, kdy vyšel předchůdce, ovšem pak vše nadlouho utichlo. Tvůrci potom v roce 2012 mluvili o tom, že připravují Beneath a Steel Sky 2. Hru zjevně přejmenovali kvůli tomu, že první díl už málokdo z dnešních hráčů pamatuje.

Za novým projektem stojí Charles Cecil a Dave Gibbons, kteří vytvořili už originál. Samotná hra však bude nejspíš k nepoznání, protože na rozdíl od klasické 2D point and click adventury bude Beyond a Steel Sky kompletně ve 3D grafice.

Cyberpunk hraje prim

Autoři uvádějí, že je pro ně důležitější udržet atraktivní cyberpunkovou tematiku, než navázat na příběh předchůdce. Zároveň trvají na tom, že nejde o remake, ale skutečné pokračování. Znalost prvního dílu má herní zkušenost obohatit, ovšem příběh si plnohodnotně užijí i nováčci.

Svůj comeback slaví v Beyond a Steel Sky hlavní hrdina Robert Foster, který se bude zaobírat sociální kontrolou a privátní sférou. Tématem hry je to, jak umělá inteligence dokáže vytvořit lidskou společnost s cílem dosáhnout utopie. Jako příklad uvádějí autoři systém Číny, která dnes hodnotí chování svých obyvatel a uděluje jim skóre. Na Západě by něco takového bylo v současné době nepřijatelné, ovšem příznivci takového experimentu argumentují tím, že to s sebou přináší řadu pozitivních aspektu, jako například to, že nikdo nevyhodí odpadky na ulici.

Beyond a Steel Sky bylo představeno v rámci chystaného programu Apple Arcade a vyjde tak na podzim 2019 primárně pro platformu iOS, ovšem objevit se má také na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Tip na článek:  Apple představil službu Arcade Games. Spolupracuje s věhlasnými tvůrci

Beneath a Steel Sky je možné získat zdarma

Kdo nehrál Beneath a Steel Sky a chtěl by se s jeho univerzem ještě před vydáním Beyond a Steel Sky seznámit, má možnost tak učinit na platformě GOG.com, kde je první díl k mání zcela zdarma. Zahrajete si za outsidera Roberta Fostera, kterého unesou bezpečnostní složky jedné ze šesti na Zemi zůstavších metropolí. Na jeho straně je však umělá inteligence Joey. Jeho osobnost uloží Foster na disku, který pak může vkládat do různých robotů.

V roce 2009 vyšla remasterovaná verze originálu Beneath a Steel Sky, a to exkluzivně pro zařízení s operačním systémem iOS. Vyznačuje se především novými animovanými sekvencemi, stejně jako vylepšenou kvalitou zvuku. Pro začátečníky jsou tu pak pomocné instrukce.

Beyond a Steel Sky – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na