Oznámeno Minecraft: Dungeons. Jde o diablovku v Unreal enginu

Vývojářské studio Mojang na akci Minecon Earth 2018 oznámilo nový titul oblíbeného univerza Minecraftu. Tentokrát jde překvapivě o akční RPG ve stylu Diabla, které ponese název Minecraft: Dungeons. Hra bude disponovat typickou grafikou, ale poběží v Unreal enginu 4.

Minecraft: Dungeons dostal na starost menší tým ve Stockholmu, který tvoří vývojáři mající oblibu právě v diablovkách. Není tak divu, že po obsahové stránce se bude titul soustředit na shromažďování neustále lepší výzbroje.

Budete prozkoumávat dungeony, hledat novou zbroj a vypořádávat se se stále náročnějšími nepřáteli, kteří po sobě ale zanechají zajímavější loot. Do hraní Minecraft: Dungeons se mohou pustit hráči sólově, ale také ve skupinkách maximálně 4 lidí.

Minecraft: Dungeons vyjde nejprve výhradně na PC, ale pozdější vydání na další platformy není vyloučeno. O něm rozhodne pravděpodobně úspěch hry na počítačích. Na rozdíl od klasického Minecraftu nepoběží Dungeons na enginu Bedrock, nýbrž na Unreal enginu 4. Podle šéfa vývoje Jense Bergenstena půjde o “dosud nejhezčí Minecraft”.

Vydání Minecraft: Dungeons je naplánováno na příští rok.

Minecraft: Dungeons – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na