Oznámen Pathfinder: Wrath of the Righteous. Pokračování hutného klasického RPG

Už nějakou dobu se spekulovalo o tom, že vývojářské studio Owlcat představí nástupce povedeného a komerčně úspěšného RPG klasického střihu Pathfinder. A tak se také stalo. Novinka ponese název Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Nepůjde přitom o pokračování Pathfinder: Kingmaker v běžném slova smyslu. Vytvoříte si totiž nového hrdinu a zažijete nezávislé dobrodružství v nové oblasti světa. V této části se tak trochu rozpadla realita a došlo k její zaplavení hordou démonů, které zadržela jen rychlá reakce hrdinů. Nepodařilo se však pekelníky dostat do jejich vlastní dimenze. Okolní národy proto vytvořily magické artefakty, takzvané Wardstones, které kontaminovanou oblast drží v jejích hranicích. Ty nemohou překonat žádní démoni. Jeden z kamenů však byl sabotován a monstra získala sílu, jakou ještě nikdy předtím. Vy coby mytický hrdina musíte tuto invazi zastavit.

Hraní Pathfinder: Wrath of the Righteous nezapočnete tradičně jako nějaký nýmand, ale rovnou coby mýtický hrdina, který už něco zažil. Proto si svou hrdinu také vytvoříte z mýtických rolí. Autoři chtějí klást důraz na vyprávění temného příběhu. Nebude už nicméně možné vybudovat si vlastní království. Součástí hry by však měla být dosud tajná strategická část, která má být tentokrát lépe integrována do hry.

Tip na článek:  Pathfinder: Kingmaker - recenze kolosálního RPG po 200 hodinách hraní

Owlcat Studios si podle vlastních slov vzali k srdci kritiku prvního Pathfindera a chtějí na trh uvést méně zabugované RPG.

Pathfinder: Wrath of the Righteous má vyjít v roce 2020 pro PC.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na