Vychází Darksiders Genesis. Podle recenzí vlila sérii novou krev do žil

Série dobrodružných akcí Darksiders už má na svém kontě tři regulérní díly, které se těší slušné přízni hráčů. Společnost THQ Nordic se proto rozhodla, že popularitu značky využije pro atraktivní spin-off. Ten pod názvem Darksiders Genesis vytvořilo nové vývojářské studio Airship Syndicate, ve kterém se ale sdružuje také řada veteránů, kteří měli na svědomí první díl série.

Darksiders Genesis tak sice nabízí odlišný pohled na herní dění a trochu jinou dynamiku hry, ve výsledku se ale tradic značky velmi dobře drží, což potvrzují také recenze. “Je tu mnoho věcí, které bych si přál, aby autoři vytvořili trochu odlišně, ale Darksiders: Genesis je jednoznačně hrou, která za to stojí. Není to Darksiders 4 a schází jí uhlazenost předchozích her, ale má chuť, rychlost a herní mechanismy, které z této značky udělaly oblíbence hráčů. Pod vším tím mydlením nepřátel najdete zajímavý příběh s dobře propracovanými postavami a především extrémně dobrý design úrovní. Hádanky jsou chytré, přesně tak, jak bych od nových Darksiders očekával, a je tu zkrátka spousta obsahu na to, abyste si toto 15hodinové dobrodružství náležitě užili,” píše v recenzi autor magazínu Softpedia, který udělil hodnocení 85 %.

Díky skvělým hrdinům a přímočaré hratelnosti je tato rubačka požehnáním pro už poněkud utahanou sérii Darksiders,” přidává se s pozitivním 82% hodnocením německý GameStar. Najdou se sice i méně pozitivní recenze, ale je jich menšina, a tak si Darksiders Genesis na serveru Metacritic drží slušné průměrné hodnocení 77 %.

Tip na článek:  Darksiders Genesis zná své HW požadavky. Podívejte se na 16 minut z hraní

Darksiders Genesis vychází na PC a Google Stadia právě dnes. Na Steamu je k mání za příjemnou cenu 29,99 EUR. Verze pro konzole Playstation 4 a Xbox One vyjdou v únoru 2020.

Darksiders Genesis – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na