Oznámeno Star Wars Eclipse. Slibuje temný příběhový zážitek

Foto: Lucasfilm

Čekání na novou příběhovou hru z universa Star Wars bylo již úmorné. Záchrana nakonec přichází z nečekaného směru. Poté, co byla licence na exkluzivní využívání lukrativního světa odejmuta Electronic Arts a neexluzivně přidělena Ubisoftu, jsme čekali, s čím se vytasí tento francouzský vydavatel. Ten však své železo dosud kuje. Jak se ale ukazuje, společnost Disney už nechtěla nechat nic náhodě, a tak prostřednictvím své pobočky Lucasfilm pověřila nezávislé vývojářské studio Quantic Dreams vývojem vlastního titulu. A ten byl právě oznámen. Jmenuje se Star Wars Eclipse a je více než slibný.

Na světě už je i první trailer, který vypadá fantasticky, byť nic konkrétního neodhaluje. Je z něj ale více než jasné, že se můžeme těšit na temný příběhový zážitek z tohoto světa, respektive období Vysoké republiky, která o 200 let předchází filmové Epizodě 1. V této době se galaktická republika nacházela v rozkvětu. Jediové platili za strážce zákonů galaxie a o Sithech už dlouho nikdo neslyšel. V tomto období už je mistr Yoda představitelem řádu, a tak není shledání s ním v traileru ničím překvapivým.

Na Star Wars Eclipse je znát vysoký rozpočet

Není ostatně překvapivé ani to, že Lucasfilm zvolil právě toto období, protože na něm postavil už různé romány a komiksy. Chystá se také televizní seriál The Acolyte. Herní titul Star Wars Eclipse tak bude příhodným doplňkem nebo spíše výstavním kouskem této éry. Účast Quantic Dreams i zveřejněné záběry dávají totiž tušit obrovské produkční hodnoty chystané hry.

O samotné hratelnosti Star Wars Eclipse zatím nic nevíme. Těžko si ale představit něco jiného než příběhovou akci, byť angažmá studia známého hrami jako Detroit: Become Human nebo Heavy Rain může přinést i nějaká ta překvapení.

Datum vydání Star Wars Eclipse neznáme, ale tisková zpráva uvádí, že hra je teprve v rané fázi vývoje. To bohužel snižuje pravděpodobnost, že bychom se s ní setkali už v roce 2022.

Star Wars Eclipse – trailer

 

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na