Paradox Interactive nově vede žena s hazardní minulostí. Fanoušci oblíbených tahových strategií se obávají lootboxů

Na špici vydavatelské společnosti Paradox Interactive potichu proběhla změna, která po zveřejnění znejistila řadu fanoušků produkce této firmy, jež je zaměřena na komplexní tahové strategie. Dosavadního úspěšného šéfa firmy, Fredrika Westera, nahradila totiž Ebba Ljungerud. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby tato manažerka dříve nevedla společnost Kindred Group zabývající se hazardními hrami.

Fanoušci strategických sérií jako Crusader Kings, Hearts of Iron nebo Europa Universalis se začali masově obávat, zda náhodou Ebba Ljungerud nevytyčí Paradox Interactive nový směr. Jak známo, herní průmysl prochází dramatickými proměnami a hry přestávají být chápány jako produkty a začínají se z nich stávat služby. Do tohoto trendu jako by jmenování Ljungerud přesně zapadalo. Hráči se obávají, zda do her nevnese ve velké míře lootboxy a neudělá z nich free2play hry.

Popravdě nevím, závisí to na mnoha faktorech. Vím pouze to, že Paradox byl vždy dobrý v přizpůsobení se poptávce společnosti,” uvedla Ebba Ljungerud, čímž hráče příliš neuklidnila. “Pokud vývoj hry trvá 18 až 24 měsíců, musíme počítat s tím, že to, co platí dnes, nemusí platit v době, kdy hra vyjde. Musíme umět se přizpůsobit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na