Playerunknown’s Battlegrounds překonalo GTA, Microsoft partnerem

Více než 8 milionů prodejů a nový rekord s takřka 700 000 současně aktivními hráči o jednom víkendu. To jsou čísla, která jsme se dozvěděli na Xbox konferenci Microsoftu na Gamescomu. Ptáte se, proč zrovna tam? Inu, Microsoft a vývojářské studio Bluehole, uzavřeli partnerství o vydání Playerunknown’s Battlegrounds (recenze).

Pro PC hráče se nic nemění. Podle oficiální tiskové zprávy má Microsoft exkluzivitu pouze na konzolové verze a vydá PUBG na Xbox One. Zpráva je ale poněkud nejasná v tom smyslu, zda je kontrakt uzavřen i na Playstation 4 verzi. PC verze zůstává nadále plně v rukou Bluehole.

Nepopsatelný úspěch PC verze

PC verze Playerunknown’s Battlegrounds se v předběžném přístupu prodává nadále skvěle. Dokonce tak rychle, že neoficiální výpočty Steamspy docela výrazně zaostávají za oficiálně oznámenými čísly (7,3 milionu oproti 8 milionům prodaných kusů).

Jedno je ale s novou dosaženou hranicí jisté. PUBG se několik měsíců po vydání dostalo mezi TOP 25 nejprodávanějších her na Steamu. Aktuálně předstihlo PC verze GTA 5 (7,8 milionu) a Borderlands 2 (7,6 milionu). Před ním jsou nyní hry jako Terraria (9 milionů) a Civilization 5 (10 milionů).

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na