Playstation Classic je propadák. Sony musela konzoli zlevnit pod tisíc korun

Když společnost Sony v loňském roce oznámila, že chystá vydání retro konzole Playstation Classic, která v malém vydání nechá vzpomenout na první Playstation, vypadalo to jako sázka na jistotu. Obzvlášť když součástí této mini konzole byla dvacítka kompletních herních hitů.

Právě v tom se ale nakonec ukázal být kámen úrazu. Mnozí hráči si začali stěžovat na to, že nabídka Playstation Classic je příliš úzká a neobsahuje řadu ještě větších hitů, které pro úspěšnou konzoli vznikly. Mnozí se nechali slyšet, že raději opráší starý přístroj a zahrají si tituly, které si pro ně zakoupily. Mladší hráče pak pravděpodobně odradila technická zastaralost her.

Teď už je každopádně jasné, že se z Playstation Classic žádný velký hit nestal a zařízení brzy upadne v zapomnění. Zdá se, že Sony chce rychle doprodat zásoby a odepsat ztráty. Z původních 2690 Kč tak konzole zlevnila na pouhých 899 Kč, což z ní činí jeden z nejzajímavějších novoročních výprodejů, byť z ranku těch výrobcem nechtěných. Pokud jste tak o koupi přemýšleli, možná vás nová cena přesvědčí. Zároveň to však nejspíše znamená, že můžeme zapomenout na případné doplnění herního portfolia pro tuto konzoli.

Playstation Classic – co nabízí?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=38&v=nl2h8LDq_oI

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
YOLO
Host
YOLO

Za 900 jsem to hned koupil, jde to lehce hacknout a je kolem toho celkem velká komunita, viz. https://www.reddit.com/r/PlaystationClassic/

Mystix
Host
Mystix

Čemu se kdo diví? Však tolik hipsterů zase není a kdo jiný by to koupil? Nejstarší herní generace ke které se počítám já si retro tituly užila celé 90 léta a i část 80tých. Střední herní generaci to možná někoho zaujme jako rarita, ale to bude spíše menšina a mladá herní generace jede zejména na vlně mobilních her a když konzole nebo PC, tak AAA tituly.

Vietrak
Host
Vietrak

Za 200 bych to koupil…