Playstation Classic je propadák. Sony musela konzoli zlevnit pod tisíc korun

Když společnost Sony v loňském roce oznámila, že chystá vydání retro konzole Playstation Classic, která v malém vydání nechá vzpomenout na první Playstation, vypadalo to jako sázka na jistotu. Obzvlášť když součástí této mini konzole byla dvacítka kompletních herních hitů.

Právě v tom se ale nakonec ukázal být kámen úrazu. Mnozí hráči si začali stěžovat na to, že nabídka Playstation Classic je příliš úzká a neobsahuje řadu ještě větších hitů, které pro úspěšnou konzoli vznikly. Mnozí se nechali slyšet, že raději opráší starý přístroj a zahrají si tituly, které si pro ně zakoupily. Mladší hráče pak pravděpodobně odradila technická zastaralost her.

Teď už je každopádně jasné, že se z Playstation Classic žádný velký hit nestal a zařízení brzy upadne v zapomnění. Zdá se, že Sony chce rychle doprodat zásoby a odepsat ztráty. Z původních 2690 Kč tak konzole zlevnila na pouhých 899 Kč, což z ní činí jeden z nejzajímavějších novoročních výprodejů, byť z ranku těch výrobcem nechtěných. Pokud jste tak o koupi přemýšleli, možná vás nová cena přesvědčí. Zároveň to však nejspíše znamená, že můžeme zapomenout na případné doplnění herního portfolia pro tuto konzoli.

Mohlo by vás zajímat

Playstation Classic – co nabízí?

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Playstation Classic je propadák. Sony musela konzoli zlevnit pod tisíc korun"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
YOLO
Host

Za 900 jsem to hned koupil, jde to lehce hacknout a je kolem toho celkem velká komunita, viz. https://www.reddit.com/r/PlaystationClassic/

Mystix
Host

Čemu se kdo diví? Však tolik hipsterů zase není a kdo jiný by to koupil? Nejstarší herní generace ke které se počítám já si retro tituly užila celé 90 léta a i část 80tých. Střední herní generaci to možná někoho zaujme jako rarita, ale to bude spíše menšina a mladá herní generace jede zejména na vlně mobilních her a když konzole nebo PC, tak AAA tituly.

Vietrak
Host

Za 200 bych to koupil…

TOPlist