Podívejte se na remaster Diabla 2 v Unreal enginu 4

Foto: Diablo 2

Je tomu přibližně jeden měsíc, co profesionální 3D umělec stojící za youtubovým kanálem Upside Down začal s vývojem remasterové demoverze Diabla 2. Nyní tento tvůrce dokončil práce na čtvrtém aktu hry a ukázal nový gameplay ze své práce. Nejde o první předělávku legendárního akčního RPG Diablo 2, ale tento případ je výjimečný tím, že poprvé používá Unreal engine 4, tedy velmi moderní grafický nástroj.

Aktuálně ale podle všeho neexistují plány, aby se toto remasterové demo jednoho dne dostalo do veřejností hratelné fáze. V cestě totiž stojí složité licenční aspekty, které si studio Blizzard Entertainment dobře hlídá. Navíc už se nějakou dobu spekuluje o tom, že tvůrci chystají oficiální remaster Diabla 2. Podle zdrojů francouzského webu Actugaming by hra měla vyjít dokonce ještě letos a být tak jakýmsi předvojem a namlsáním na hlavní chod v podobě Diabla 4, které je v plánu nejspíše na příští rok.

Fanoušci už spekulují o tom, že by se Diablo 2 v remasterované verzi mohlo odhalit už na akci magazínu IGN jménem Summer of Games. Ta proběhne 24. června a dopředu bylo slíbeno “odhalení dosud neoznámené klasiky”. Jiné zdroje zase tvrdí, že remaster nevyvíjí Blizzard in-house, ale že ho svěřil studiu Vicarious Visions.

Diablo 2 vyšlo takřka přesně před dvaceti lety. O rok později následoval datadisk Lord of Destruction. Diablo 3 pak vyšlo v roce 2012. Loni bylo představeno Diablo 4.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 14 Prumer: 1.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jaroslav Crha
Host
Jaroslav Crha

😀 Jako vtip dobrý…. Unreal Engine je na nic.

Johny
Host
Johny

nejhorší verze remasteru pro D2 co jsem zatím viděl.

michal
Host
michal

Spíš to vypadá jako původní verze Diabla2 která měla být ve 3D….Grafika je příšerná …:)

Lojzík
Host
Lojzík

Ani ne, původní verze měla dynamiku, tohle je nějaký statický.

Bahu
Host
Bahu

Podle ukázky dost slabota!