Pokémon pro Nintendo Switch – hlavně žádná velká očekávání, přejí si autoři

Před několika týdny se na akci Nintendo Direct objevila informaci, že se značka Pokémon poprvé objeví na domácí konzoli, konkrétně na Nintendo Switch v podobě plnohodnotného RPG od studia Game Freak. Podle spekulací by se zatím bezejmenná hra měla jmenovat Pokémon Stars nebo Pokémon Eclipse. Toto oznámení však nebylo velkou věcí jen pro hráče, ale i pro samotné tvůrce.

Zakladatel společnosti Game Freak Junichi Masuda a její ředitel Shigeru Ohmori promluvili v rozhovoru s časopisem Game Informer o velkých očekáváních hráčů. Ta Ohmariho pochopitelně těší, ale zároveň se obává vysokého tlaku na tým. “Je hezké to celé prožívat, ale ve stejný moment to představuje také obrovský tlak, takže uděláme vše pro to, abychom vytvořili hru, která splní očekávání.”

Kalhoty stáhnuté už před brodem

“Jistě, je neskutečně těžké udělat takovou hru, a proto doufám, že očekávání hráčů nebudou příliš vysoká. Tentokrát to bude něco zcela jiného. už jenom skutečnost, že většina hráčů bude Pokémon hrát doma, bude zcela jiný zážitek než když hrají na mobilním zařízení,” dodává Junichi Masuda.

Pokémonová hra pro Nintendo Switch zatím nemá pevné datum vydání, ale měla by vyjít “v roce 2018 nebo později”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na