Valve oznámilo novou hru. Fanoušci jsou naštvaní!

Čtyři roky po vydání Dota 2 oznámila společnost Valve novou hru. V rámci mistrovství světa v Dota 2 The International 2017 ukázala první teaser titulu Artifact: The Dota Card Game. Mezi utkáními potom prezentovala útržkovité informace o karetním spin-offu, který má vyjít v roce 2018.

Artifact: The Dota Card Game je odpovědí Valve na konkurenční Hearthstone (Blizzard), Gwent (CD Projekt Red) a Elder Scrolls: Legends (Bethesda). Cílem hry je nabídnout dosavadním fanouškům značky nový pohled na Dotu 2 a zároveň do MOBA univerza přilákat nové.

Popis Artifactu připomíná spíše stolní hru, ve které se vynášejí karty. Hráč vytáhne do zápasu pět hrdinů a k dispozici jsou tři hrací desky, jež reprezentují linky MOBA. Na nich se vyskytují creepy, hráč používá speciální schopnosti svých hrdinů a sbírá zlato, aby mohl pro své hrdiny vytáhnout karty předmětů.

Očekávání byla větší

Fanoušci Dota si mohou Artifact představit jako strategickou komponentu hry, ale bez vlastní akční hratelnosti. Tedy v zásadě něco, co při dnešní popularitě podobných her, může mít úspěch.

Komunita Dota 2 ale nereagovala zrovna nadšeně, ba právě naopak. Během turnaje dali diváci hromadně najevo svou nevoli. První teaser získal 944 palců nahoru a 3332 palců dolů a většina komentářů je negativních. Na Redditu v diskuzi o hře vyjádřili hráči frustraci z toho, že Valve po letech bez oznámení přijde s pouhou karetní hrou.

Artifact: The Dota Card Game – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na