Poláci se zamilovali do kyberpunku. Oznámili detektivní RPG Gamedec

Když dva dělají totéž, není to totéž. Toto úsloví můžeme použít na aktuální polskou herní produkci, které jednoznačně vévodí Cyberpunk 2077 od CD Projektu RED. U našich sousedů se ale objevují produkty, které na první pohled vykazují s výše zmíněným dílem značnou podobnost. Naposledy byl oznámen Gamedec od vývojářského studia Anshar.

Jde o kyberpunkové detektivní RPG, které představuje velmi ponurou budoucnost virtuální reality, kde jsou děti zotročeny pro práci ve free2play hrách a mnoho lidí páchá v reálném i virtuálním světě zločiny, aby vůbec přežilo. Coby soukromé očko budete tyto případy řešit.

Autoři slibují hráčům značnou volnost v hraní Gamedec, přičemž správná rozhodnutí, respektive dobrý konec budou vždy záviset také na úhlu pohledu. V případě atraktivního a plnohodnotného projektu nepřekvapí, že případy budete řešit jak konverzačně, tak s pomocí zbraní 22. století.

Gamedec by se měl hrát z izometrické perspektivy. Vydání je v plánu příští rok, přičemž zatím byla potvrzeno vydání pro PC prostřednictvím Steamu. Na nadcházejícím Gamescomu bychom se měli dozvědět více.

Gamedec – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Andrej
Host
Andrej

Vývojári zabudli poskytnúť informáciu o tom, že hra si berie ako predlohu knižnú sériu Gamedec od Marcina Przybyleka. V článku o tom nie je ani slovo.. takže to asi nespomínali. Neverím tomu, že to nie je podľa knižnej predlohy… keďže kniha sa odohráva koncom 22. storočia… spoločnosť je rozdelená na tých… ktorí žijú v reále a druhých, ktorí si vyberajú sieť… a hry uspokojujú všetky ľudské potreby. Námet hry je ako vystrihnutý z knižnej série…