Potřebujete půjčku? Vyzkoušejte srovnávač spotřebitelských úvěrů

Nedůvěra k úvěrům mezi obyvatelstvem obecně rychle mizí. Zatímco dříve představoval dluh něco negativního, dnešní společnost ho chápe zcela odlišně. Úvěr je prostředkem k uspokojení aktuálních potřeb pomocí rozložení jejich pořizovací hodnoty do delšího časového období. Vzít si dnes půjčku na bydlení nebo auto, představuje zcela běžnou věc, nad kterou se nikdo nepozastaví. Stejně tak roste obliba takzvaných rychlých půjček před výplatou.

Zároveň platí, že možnost získání úvěru se oproti předchozím letům otevřela širokým masám. Banky už nejsou tak přísné v hodnocení příjmů a co je ještě lepší, velká konkurence na bankovním trhu vede k tomu, že úroky u úvěrů setrvale klesají. Dnes si tak klidně běžný člověk může vzít půjčku s takovým úrokem, o jakém se ještě před pár lety nesnilo ani nejbonitnějším klientům. Taková zpráva potěší hlavně tehdy, pokud si plánujete vzít úvěr na delší dobu.

Jsou to totiž právě úvěry na delší dobu, u kterých můžete ze všeho nejvíce těžit z aktuální situace na bankovním trhu, kdy jsou peníze stále ještě takzvaně levné, což je dáno dlouhodobou politikou České národní banky, která drží úroky nízko i u komerčních bankovních ústavů.

Navíc už to dávno nejsou jen banky, u koho si lze vzít úvěr. Na trhu působí celá řada nebankovních institucí, které vám mohou nabídnout zajímavější podmínky ve vaší aktuální situaci. V poslední době roste také obliba půjček „od lidí pro lidi“. Například platforma Zonky umožňuje klientům, kteří mají volné finanční prostředky, půjčit tyto druhé skupině klientů, která pro změnu peníze zrovna potřebuje. Oboustranně výhodný obchod v tomto případě vede rovněž k hezkému úroku.

Půjčku získáte rychle a jednoduše

Široká nabídka úvěrů na delší i kratší dobu si ale pochopitelně žádá také větší obezřetnost a čas, který srovnávání jednotlivých nabídek musíte věnovat. Možná to sami znáte a jistě nám dáte za pravdu, že takové porovnávání lejster psaných drobným písmem není zrovna zábavné a člověk by se raději věnoval něčemu zajímavějšímu.

Naštěstí lze pro tyto účely využít internetových srovnávačů spotřebitelských úvěrů. Jedním z nejspolehlivějších je Financer.com, který vedle českého trhu operuje v podstatě po celém světě a vy tak můžete těžit z jeho mezinárodního know-how implementovaného do českých podmínek.

Pokud si chcete vzít půjčku, stačí, když si na Financeru otevřete kategorii spotřebitelských úvěrů, kde na vás čeká jednoduché okno. Vyplníte výši požadovaného úvěru, což může být částka od tisícovky do půl milionu, zvolíte požadovanou dobu splácení a případně zaškrtnete několik voleb, které Financeru pomohou vygenerovat nabídky. Pak už jen stačí zvolit takovou nabídku, která se vám zamlouvá nejvíce. Pomohou vám k tomu údaje jako úrok, kolik budete splácet měsíčně, jaké budete mít RPSN a případně další podmínky jednotlivých půjček. Poté, co si vyberete optimální nabídku, prokliknete se přímo na stránku věřitele, kde o úvěr požádáte.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na