Jedete na dovolenou? Nezapomeňte si zabezpečit svůj domov

Léto se rozjelo na plné obrátky a spolu s ním také hlavní sezóna dovolených. Vyrazit po roce k moři nebo za poznáním je tak lákavé, že mnozí bohužel zapomenou na všechno ostatní. Aby vás ale taková dovolená nemusela nakonec mrzet a o zážitcích jste mohli rozjímat i po návratu, měli byste myslet také na praktické, byť trochu přízemní záležitosti. Jako třeba na to, jak po dobu své nepřítomnosti zabezpečíte svůj domov.

Léto totiž není jen hlavní sezónou dovolených, ale také zlodějů, kteří už se nemohou dočkat prázdných domů a bytů. Přitom stačí jen několik základních opatření a svou dovolenou si můžete užívat bez obav o stav vašeho majetku. Základní radou je nechlubit se na sociálních sítích odjezdem na dovolenou nebo fotkami z ní. Na to bude dost času po návratu a navíc tak nemotivujete zloděje k akci.

Kromě toho se ale vyplatí investovat do prvků pasivní i aktivní bezpečnosti. Pakliže chcete ušetřit a přeci jen něco pro bezpečnost udělat, může se vám vyplatit investice do makety kamery. Umístěte ji na viditelné místo a případný lapka už si dobře rozmyslí, zda riskovat test pravosti kamery. Na druhé straně cenové náročnosti je potom některý z kamerových systémů, které si domů můžete nainstalovat. S jejich pomocí vytvoříte jednoduše zabezpečení celého prostoru.

Pozor na oheň a plyn

Alternativou jsou potom takzvané IP kamery, tedy síťové kamery, které je možné umístit do vybraných místností. Kamery odesílají záznam na vzdálené úložiště, odkud ho můžete sledovat třeba na notebooku nebo mobilním telefonu. Pokud tyto kamery navíc doplníte o čidla pohybu, vytvoříte si tak docela slušný systém zabezpečení, který vás včas upozorní na to, že se něco děje.

Nebezpečí přitom nehrozí jen od nenechavých osob. Požární hlásiče, ale i detektory oxidu uhelnatého by měly být součástí každé domácnosti, a to nejen tehdy, když odjíždíte na dovolenou, ale neustále. Sice samy o sobě nezabrání vzniku požáru, respektive úniku jedovatého plynu, mohou vám však uchránit život nebo alespoň zabránit větším škodám na majetku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na