Pravděpodobně se chystá nová verze GTA 3

Ačkoliv se v posledních letech v souvislosti se sérií Grand Theft Auto mluví převážně o pátém díle, respektive jeho multiplayerové komponentě GTA Online, která z tohoto titulu udělala komerčně nejúspěšnější zábavní artikl všech dob, série GTA má mnohem bohatší historie. A jak to tak vypadá, brzy se s ní seznámí ještě více hráčů. Množí se totiž náznaky toho, že se chystá remaster legendárního GTA 3.

Australský úřad pro věkovou kvalifikaci totiž uvedl, že se mu k opětovnému posouzení dostalo na stůl Grand Theft Auto 3. Ale proč? Obvykle k takovým případům dochází tehdy, když se chystá nová verze titulu, což by v případě Grand Theft Auta III znamenalo s největší pravděpodobností remaster. V úvahu jistě přichází také verze pro konzole, na kterých hra dosud nevyšla, například Nintendo Switch, ale to je vzhledem k letitosti hry málo pravděpodobné.

GTA 3 bylo ve své době naprosto přelomovým titulem. Z oblíbené série GTA udělal legendu, když poprvé nabídl opravdový otevřený svět, ve kterém se můžete pohybovat a řídit, v trojrozměrném provedení. Jen krátce poté přitom vyšla česká Mafia, která tak jen o kousek přišla o prvenství a zřejmě ještě větší kus slávy, než jaký si vydobyla.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na