Studio Bungie chystá novou hru. Dostalo na ní více než dvě miliardy

Vývojářské studio Bungie získalo pod odtržení od vydavatele Activision opět nezávislost. Ta se ovšem nemá jen tak. Společnost se musí hodně ohánět, aby několikasetčlenný tým uživila a udržela nad vodou. Dnes uvedla přepracované Destiny 2 do free2play podoby a ústy svého šéfa Peta Parsonse trochu poodhalila plány do budoucna.

Musíme začít s transformací Destiny. Na Destiny, kterému opravdu věříme, o kterém si myslíme, že tak má vypadat. Chceme neustále se rozvíjející svět. Na to se budeme soustředit,” uvedl Parsons v rozhovoru s magazínem IGN.

Matter za 2,3 miliardy

Bungie je však dostatečně velkou firmou na to, aby se v příštích letech soustředila pouze na Destiny. To potvrzuje také Parsons a poukazuje na vizi, v rámci které chce z Bungie do roku 2025 udělat “jedno z nejlepších zábavních studií světa”. To jsou ambiciózní plány, v jejichž realizaci má pomoct také hra zcela nové značky. Parsons do roku 2025 přislíbil alespoň jednu, byť nedodal žádné bližší detaily.

Ty si tak obstaráme sami. Tento dosud tajný obří projekt je pravděpodobně titulem, pro který Bungie dostalo od čínského giganta NetEase 100 milionů dolarů, tedy přibližně 2,3 miliardy korun. V loňském roce si přitom studio zaregistrovalo ochrannou známku “Matter”, což je dost možná název nové hry. Po Halo a Destiny by tak mohlo jít o třetí skutečně významnou značku, jíž dá Bungie vzniknout.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na