Předplatné služby Playstation Plus citelně zdražuje

Poté, co společnost Sony zvýšila ceny služby Playstation Plus pro Spojené státy americké a Kanadu, zaměřila se na Evropu. Zdá se, že hráči ze všech evropských zemí, Českou republiku nevyjímaje, budou mít od 1. září dražší předplatné.

Playstation Plus je nástrojem, pomocí kterého majitelé konzolí Sony mohou hrát multiplayerové tituly. Má však další výhody, z nichž tou největší jsou každý měsíc hry zdarma. Pro srpen je to například docela zajímavý akční kousek Just Cause 3 (PS4) nebo Super Motherboard (PS3).

Hráči mají ještě přibližně měsíc čas zaplatit za nové předplatné. Jako ideální se jeví roční předplatné za stávající cenu.

Změny cen Playstation Plus:

  • Roční předplatné – zvýšení z 1299 Kč na 1560 Kč
  • Čtvrtletní předplatné – zvýšení z 519 Kč na 650 Kč
  • Měsíční předplatné – zvýšení ze 180 na 210 Kč

Sony si evidentně věří, že toto navýšení cen, které rozhodně není kosmetické, hráči skousnou. V absolutní částce například roční předplatné stále nepředstavuje žádný zásadní obnos, na druhou stranu je docela nezvyklé u podobných služeb ceny zvyšovat. Více by se to dalo pochopit například s příchodem nové konzole.

Pokud si nepřejete, aby se vám předplatné automaticky prodloužilo za vyšší cenu, je třeba ho vypovědět alespoň 48 hodin před výročím.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na