Překoná Alicia Vikander sokyni Angelinu Jolie? První ohlasy na nový film Tomb Raider jsou rozporuplné

Tomb Raider je jedním z nejočekávanějších filmů prvního čtvrtletí tohoto roku. Už jen proto, že fanoušci byli zvědaví, jak se mlaďoučká herečka Alicia Vikander zhostí role slavné archeoložky Lary Croft. Obzvlášť když její předchůdkyní v této roli byla samotná Angelina Jolie.

Obě herečky jsou typově velmi odlišné, což byl také záměr filmařů. Nový Tomb Raider si totiž bere na paškál osudy mladé Lary Croft, kdy ještě nebyla tak ostřílená. Podobně jako ve hře tak už není tou neohroženou hrdinkou, ale mnohdy silně trpící ženou.

Na rozdíl od nové herní ságy Tomb Raider se film podle prvních ohlasů zase tolik nepovedl, nebo spíše nenaplnil vysoká očekávání. Hodnocení na serveru Česko-Slovenské filmové databáze dosáhlo sice 70 %, ovšem například na globálním Metacritic se drží na pouhých 47 %.

Ani odborné recenze příliš nechválí a považují film za příliš svázaný herní předlohou, případně vytýkají předvídatelný příběh. Na druhou stranu nelze říct, že by byl nový filmový Tomb Raider nějakým průšvihem. Ze všeho nejvíc je to průměrný akční snímek.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cip
Host
cip

Hergot WTF? považují film za příliš svázaný herní předlohou, případně vytýkají předvídatelný příběh?
No to dop…. všichni netrpělivě očekáváme ….
Hra byla super-jestli bude takovej aj film, tak ať jdou tidle -recenzenci- s prominutím do řite a už raději nepíší