Překvapení! Blizzard pracuje na několika nových značkách

Trvalo dlouhých 17 let, než Blizzard po Starcraftu (rok vydání 1998) uvedl na trh novou značku v podobě Overwatch. A ačkoliv jí mnozí nevěřili, je to opět megaúspěch. Ten jakoby Blizzardu potvrdil, že stále umí dělat hry a nemusí se držet osvědčených brandů.

Dalších 17 let tak hráči na novinku Blizzardu už nebudou muset čekat. V rámci rozhovoru s investory totiž prezident firmy Mike Morhaime potvrdil, že jeho vývojáři pracují hned na několika nových značkách.

S tím se pojí jeden velký návrat. Veterán Allen Adham, který jako jediný z otců zakladatelů společnost dočasně opustil, je opět zpět na palubě a vede kreativní oddělení pro nové tituly. Adham je opravdu těžký kalibr, nakonec to byl on, pod jehož vedením vznikl Warcraft, Diablo i Starcraft. Jeho posledním geniálním počinem před odchodem byl World of Warcraft, který coby hlavní designér do značné míry spoluvytvářel. Řada hráčů nebude znát Adhamovo jméno, jeho tvorbu ale jistě ano.

Nyní je tedy zpět a spolu se staronovými kolegy už kutí tajné projekty. Podle Mike Morhaima je na tom plán uvádění nových značek “lépe než kdykoliv v historii firmy”. Blizzard sleduje všechny platformy, mobily nevyjímaje.

Nové hry, stará filozofie

Nové značky by se rozhodně neměly vymykat filozofii Blizzardu. Firma chce nadále vydávat jen takové hry, které mají potenciál stát se blockbusterem. Okrajové tituly pro menší publikum jsou vyloučené.

Overwatch – už před několika měsíci hra v tržbách překonala hranici miliardy dolarů.

Teď něco méně pozitivního – hry se zatím nacházejí ve velmi rané fázi vývoje a není zatím jasné, zda kdy vyjdou. Osud zrušení už přitom v Blizzardu postihl jistě spoustu her, o kterých jsme nikdy neslyšeli nebo se o nich pouze spekulovalo.

Blizzard totiž nemá problém zrušit ani téměř hotový projekt, pokud nevěří v jeho kvalitu. Stalo se to například MMO hře Titan, kterou společnost zrušila ve velmi pokročilé fázi a uvolněné kapacity napřela do vývoje Overwatch. Opět se potvrdilo, že to bylo správné rozhodnutí, protože si lze jen těžko představit úspěšnější hru. Zastaven byl také projekt adventury ze světa Warcraftu – Lord of the Clans. Vydání se nikdy nedočkala ani konzolová akce Starcraft Ghost.

Nezbývá než čekat a spekulovat, co že si to na nás Blizzard chystá. A je v jeho případě je vlastně celkem jedno, zda půjde o novou nebo starou známou značku. Dlouho jsme neslyšeli například o ničem ze světa Warcraftu (nepočítaje nový obsah pro WoW). Oproti tomu fanoušci Diabla a Starcraftu jsou z pohledu Blizzardu pravděpodobně saturování a nové iterace těchto sérií si ještě nějakou chvíli počkáme.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na