Přelétavý Richard Garriott zakotvil u RPG Corven: Path of Redemption, které chce navázat na jeho Ultimu

Corven: Path of Redemption je velmi ambiciózním titulem mladého nezávislého studia Lycantic, které si vytyčilo za cíl vytvořit singleplayerové RPG, jež bude vycházet z legendární série Ultima. Za ní stojí slavný designér Richard Garriott. A právě jeho nyní autoři zlanařili do svého týmu, kde bude spolupracovat na příběhu. Ve hře se pak podle nejlepších tradic Ultimy objeví také jeho alter ego Lord British. Ten by měl v příběhu zaujmout důležitou roli.

Corven: Path of Redemption chce nabídnout podobný herní zážitek jako Ultima 7 z roku 1992, byť pochopitelně v hávu moderní grafiky. Hra staví na silném příběhu, živoucím světě, zajímavých NPC postavách a napínavých úkolech. Hra se však stále nachází v raném stádiu vývoje. Na rok 2020 však autoři mají v plánu vedle kampaně na Kickstarteru vydat také demoverzi.

Sláva samotného Richarda Garriotta v posledních letech poněkud pohasla. Dlouhou dobu se věnoval svému MMORPG Shroud of the Avatar, které rovněž mělo navazovat na Ultimu, ale které se nesetkalo s kdovíjakým zájmem hráčů. Přesto se mu ale povedlo vybudovat úzkou komunitu, která je hře věrná. Jenže Garriott pod vlivem komerčního neúspěchu vývojářskou firmu Portalarium opustil, byť přislíbil, že se bude podílet na tvorbě její druhé epizody. Fanoušci se nyní strachují, zda tomu tak skutečně bude, když pracuje na jiném titulu, do kterého zjevně vkládá větší naděje.

Corven: Path of Redemption – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na