Profi tým v League of Legends je každý rok ve ztrátě 26 milionů. Bouří se proti tvůrcům hry

Profesionální tým H2K hrající League of Legends v dopise fanouškovské komunitě odhalil, že každoročně končí ve ztrátě dosahující jednoho milionu eur, tedy přibližně 26 milionů korun. Z tohoto důvodu hrozí, že se H2K nebude příští rok účastnit evropské ligy v této hře – Championship Series (EU LCS).

Tým H2K štve především to, že provozovatel hry a pořadatel turnaje, společnost Riot Games, každoročně vydělává obří částky, zatímco většina týmů se topí ve ztrátě. Je to prý dáno zastaralým rozdělováním příjmů z prodeje práv. Finanční kompenzace od Riotu pokryjí jen malou část rozpočtu nutného pro účast na turnaji. Podle profi hráčů tak relativně chudé týmy financují marketing firmy, která má hodnotu několika miliard dolarů.

Ve hře jsou miliardy dolarů

Hráči z H2K tvrdí, že jsou to mimo jiné profesionální týmy, které se starají o vysokou popularitu League of Legends. Nebýt jich, nebyla by hra tak oblíbená ani běžnými hráči. Ti přitom každý rok ve hře utratí 2 miliardy dolarů prostřednictvím mikrotransakcí. Rovněž příjmy z prodeje přenosových práv, reklamy a sponzoringu turnaje dosahují pro Riot 50 milionů dolarů.

V případě, že se model financování pro příští sezónu EU-LCS nezmění, nebude se H2K turnaje účastnit. Požadavek je takový, aby týmy na kompenzacích obdržely alespoň 850 000 eur ročně. Kompletní otevřený dopis týmů si můžete přečíst na jeho webu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na