Zaklínač slaví 10leté výročí na emotivním videu

Kdo by si před deseti lety pomyslel, že se Zaklínač (v anglicky mluvících zemích The Witcher) stane celosvětovým pojmem mezi hráči počítačových a konzolových her, obzvlášť když na Západě knižní předlohu Andrzeje Sapkowského nikdo příliš neznal. Přesto se v roce 2007 zrodil nový fenomén mezi videohrami, který před dvěma lety vygradoval vydáním fantastického třetího dílu.

V případě prvního dílu přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by se ze série mohl nakonec stát takový hit. Šlo o poměrně dobré, ale řadou chyb sužované RPG, které se stalo skutečně dobrým až po vydání několika oprav a rozšířené edice (Enhanced Edition).

Tohle nikdo nečekal

Dnes představuje zaklínač Geralt vzor pro celý žánr her na hrdiny, skvělou komunikaci mezi vývojáři a fanoušky a v podstatě také osvědčení toho, jak úžasné může být vyprávění příběhů v počítačových hrách.

Polské vývojářské studio CD Projekt RED, které vyrostlo spolu se sérií o Zaklínačovi z několika málo vývojářů na veřejně obchodovanou společnost o 600 zaměstnancích, chce 10. narozeniny svého nejdůležitějšího hrdiny patřičně oslavit. Proto také připravilo efektní trailer, ve kterém se setkávají nejdůležitější postavy ze Zaklínačova světa, aby si přiťukly. Přípitek směřuje především na fanoušky série: na 10 let společného řešení úkolů, zabíjení monster a zachraňování světa.

Video se odehrává po událostech z přídavku Krev a víno pro Zaklínač 3: Divoký hon.

Zaklínač – narozeninové video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na