Project Lucie. To je nová hra pro virtuální realitu od českých Bohemia Interactive

Studio Bohemia Interactive odhaluje hru Project Lucie, experimentální VR puzzle titul pro platformu Oculus Rift, přičemž je rovněž hratelný i na klasické kombinaci klávesnice a myš. Project Lucie je nejnovějším přírůstkem do služby Bohemia Incubator, určenému pro experimentální hry, které jsou dostupné veřejnosti od první hratelné verze. Následuje tak příklad hry Ylands, která byla minulý týden uvolněna v programu Early Access.

Dívka s velkou představivostí

Ve hře Project Lucie se hráči zhostí role Lucie, osmileté dívky s velkou představivostí, a budou následovat její příběh plněním logických rébusů. Ty však nebudou pouze statickými záležitostmi – budou vás provázet příběhem a ožívat v jeho rámci. Kromě příběhu ve hře bude dostupný rovněž plnohodnotný editor, v němž si budete moci tvořit své vlastní rébusy. Ačkoliv je možné hrát pouze prostřednictvím klávesnice a myši, Project Lucie nabízí plnou podporu Oculus Rift a Touch ovladačů pro maximální ponoření do zážitku ve virtuální realitě. Pre-Alpha verze hry je dostupná právě teď zdarma skrz obchod Bohemia Store.

Project Lucie je třetím titulem, dostupným pod značkou Bohemia Incubator. Tento způsob vydání umožňuje malému, ale velmi odhodlanému týmu v rámci studia Bohemia Interactive otestovat základní herní koncepty a vycizelovat designová rozhodnutí, stejně jako dopilovat technologii, která hru pohání. Jedná se o ideální volbu, díky které si tvůrci mohou otestovat vývoj pro nové platformy a v rámci nových žánrů.

Zatím v rané fázi

Project Lucie je ve velmi rané fázi vývoje“, prozradil Laurent Lavigne, vedoucí celého projektu. „Nabízí pouze jeden z mnoha Luciiných příběhů, společně s kreativním sandboxovým a editačním režimem. Doufáme, že tato malá ochutnávka ukáže dostatek prvků, které chystáme pro finální verzi. Jakožto součást služby Bohemia Incubator je naším cílem nabídnout hratelnou ukázku a dozvědět se co nejvíce z hráčských ohlasů.

Ačkoliv jsou mezi Bohemia Incubatorem a Steam Early Acces jisté podobnosti, klíčovým rozdílovým prvkem je fakt, že hry v Incubatoru mohou být mnohem jednodušší, experimentálnější a ve velmi rané fázi vývoje. Bohemia Interactive se dokonce může rozhodnout pozastavit vývoj neperspektivního titulu. Proto vždy budou hry v rámci Bohemia Incubatoru zcela zdarma (stejně jako Project Lucie).

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na