Protipirátská ochrana Denuvo mění majitele. Spojí síly s konkurentem

Společnost Denuvo vyvíjející stejnojmenný protipirátský software, který hráči dobře znají, mění majitele. Kupuje ji nizozemská firma Irdeto, která má podobné pole působnosti – zabývá se bezpečnostními řešeními pro digitální platformy.

V tiskové zprávě, kterou Irdeto ke koupi Denuva vydalo, stojí, že obě společnosti budou nově spolupracovat v boji proti pirátům, cheaterům a dalším nepoctivcům. Podmínky prodeje nebyly zveřejněny.

“Naše partnerství spojuje desetiletí trvající bezpečnostní odbornosti pod jednou střechou, aby bylo možné lépe vzdorovat bezpečnostním hrozbám. Těšíme se na to až budeme jako jeden tým pracovat na iniciativách k vylepšení našich technologií a služeb, abychom našim zákazníkům nabídli lepší službu,” uvádí Doug Lowther, šéf Irdeta.

Kontroverzní Denuvo

Mnoho aktuálních i starších herních hitů využívá protipirátskou ochranu Denuvo. Patří mezi ně například Star Wars Battlefront 2, Assassin’s Creed Origins nebo třeba v březnu vycházející Far Cry 5. Kromě softwaru proti pirátům však Denuvo vyvíjí také programy zabraňující podvádění ve hrách, tedy potírající aktivitu cheaterů.

Prodej Denuva do rukou Irdeta by neměl nic změnit pro 45 zaměstnanců rakouské společnosti se sídlem v Salcburku a pobočkách v Polsku, USA a České republice.

Denuvo se v posledních letech pravidelně stává tématem žhavých diskuzí. Nejprve tato ochrana platila za neprolomitelnou. Piráti ji nakonec sice dokázali rozlousknout, je to ale u každé hry velmi složité a některé tituly stále nebyl cracknuty. Hráčům však vadí, že tato ochrana negativně ovlivňuje výkon počítače.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na