Putin vidí v umělé inteligenci obrovské možnosti. Podle Muska rozpoutá 3. světovou válku

Umělá inteligence může být podle řady expertů velkým nebezpečím, pokud její vývoj nebude kontrolován a řízen. Podobně to vidí také ruský prezident Vladimir Putin, který se k této problematice podle agentury TASS vyjádřil před studenty.

“Umělá inteligence je budoucností. Nejenom pro Rusko, ale pro celé lidstvo. Přináší neskutečné možnosti, ale také hrozby, které je těžké předpovědět. Ať už se v této oblasti stane lídrem kdokoliv, stane se vládcem světa,” prohlásil ruský prezident.

Dodal také, že z tohoto důvodu nebude pro vývoj světa pozitivní, pokud některý ze států dosáhne v této oblasti monopolu. Pokud by se Rusku podařil velký průlom, podělí se o své know-how se zbytkem světa. Stejně jako to podle Putina Rusko dělá v případě nukleární technologie.

Musk vidí hrozbu

Na Putinova slova zareagoval vizionář Elon Musk, který šéfuje například automobilce Tesla. Ačkoliv ruský prezident před umělou inteligencí svým způsobem varuje, jsou jeho výroky jen potvrzením toho, že boj o nadvládu v této oblasti už začal. Musk se domnívá, že to bude umělá inteligence, co rozpoutá třetí světovou válku. Samotné státy a jejich představitelé válku vůbec nemusí vyvolat – stačí když se umělá inteligence rozhodne k preventivnímu úderu, protože na základě pravděpodobnosti vyhodnotí, že v takovém případě má větší šanci zvítězit.

Právě proto usiluje Musk o to, aby se vývoj technologií kolem umělé inteligence dostal pod státní regulaci.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jamal
Host
Jamal

Je jasné že pokud někdo někoho nějakým způsobem zneužívá a chce vytvořit umělou inteligenci, která ho v tom bude podporovat a chránit ho, tak mu to asi nevyjde. Ale pokud jde o rovnost všech lidí, nehledě na rasu či pohlaví, pak není nikdo povolanější, kdo by na to měl dohlížet, než právě umělá inteligence. Člověk bude mít vždycky potřebu zvýhodňovat sebe.

Miroslav Mareš
Host
Miroslav Mareš

To to opravdu nikdo nechápe, že Člověk je samolikvidační tvor? Nebo netvor?

Proč jsme žili, abychom se zabíjeli? Asi jo nebo ANO? Nevíme asi oboje. m MM

Honza
Host
Honza

Souhlasim s Muskem. Umela inteligence nebude mit v sobe naprogramovany strach,sebekontrolu,bolest a hlavne lasku.Jenom zive organismy mohou neco takoveho citit!Tak ze Patman od fy Boston Dynamics je prvni krok do velkeho “znama”.