Recenze Across the Valley – farmaření ve virtuální realitě na PSVR2

Foto: Fusion Play

Farmaření je videoherním průmyslu velmi populární. Ať se podíváme na velké hry jako Farming Simulator, který je již řadu let jedním z nejpopulárnějších simulátorů vůbec, tak i spousta mobilních titulů, které jsou jedni z nejúspěšnějších mají právě tématiky farmaření.

Proto není divu, že jsme se dočkali zamření na farmaření i pro virtuální realitu. Jedním z prvních titulů na PSVR2 od je titul Across the Valley. Jedná se o nezávislý titul od studia FusionPlay. Ti mají již na svědomí pár menších titulů a jeden VR titul, který se zaměřoval na domácí mazlíčky v podobě koček.

Začátek farmaření

Nyní se vývojáři zamřeli na svoji farmářskou hru. Ale stejně jako u jejich předchozího titulu nečekejte žádnou obří hru s tunou možností a už vůbec ne nějakého reálného zážitku. Spíše se jedná o jednoduchou hříčku s jednoduchým managmentem pro všechny typy hráčů. Hra bude spíše cílit na ty příležitostné hráče, které lákají takové to libůstky ve virtuální realitě.

Foto: Fusion Play

Virtuální interakce jsou velmi jednoduché a hru by měli zvládat i větší děti, pro které by byl titul také ideálním. Ve hře se budeme pěstovat různé plodiny na polích starat se o slepice v kurníku, nebo o prasata, krávy a ovce ve stodole. Pak dojde na malinkaté obchodování, vylepšování farmy a příbytku, a to je vlastně všechno.

Začátek je relativně pomalý, jelikož začínáme jen s jedním políčkem a jedním kuřátkem. Z tohohle je potřeba vybudovat prosperující farmu. Začneme staráním o slepice. Vlastně jde o to jen zajít každý den do kurníku, pohladit svoje slepičky, aby byly spokojené a každý den snášela vejce. K tomu je potřeba jim každý den dolít vodu, opět jednoduchá interakce v podobě zvednutí konve a nalití do misky.

Foto: Gamebro.cz

A samozřejmě mít pro ně obilí jako potravu. Při plném kurníku je i jídlo potřeba doplňovat denně. A to je všechno. Postupně akorát hráč nakupuje do kurníku nová kuřátka a stará se o nich pár dní, než začnou snášet vejce a tím koloběh činností stále pokračuje.

Pěstování plodin je základ

Pak jsem se přesouval na pole. Zde je potřeba nejdříve zasít. To znamená vzít si misku semínek dané odrůdy a hezky je rozházet po poli. Další den je třeba udělat nějakou údržbu, většinou v podobě buď zalití, nebo trhání plevelu. Třeba obilí roste hned třetí den, ale jiným plodinám to trvá mnohem déle.

Foto: Gamebro.cz

Plodin je velké množství od zmíněného obilí, přes rajčata, kukuřice až po mrkev či brambory. Některé plodiny jako je obilí, kukuřice a mrkev je potřeba pro krmení zvěře a ostatní slouží na plnění zakázek a prodávání.

Vše je řešeno formou takových miniher, jelikož i na úspěšnosti záleží.  Už při samotném setí je potřeba mít pokryté celé políčko, aby vyrašil maximální počet plodin, pak při zalévání a plení správně manipulovat, jinak může část úrody zahynout a na samotné sklizni není co zkazit.

Rozšiřování farmy

V domě máte kalendář úkolů, a tak vás hra postupně učí a odemyká nové možnosti. Vedle toho jsou zakázky od klientů. Ty poskytují trošku více peněz, než bychom dostali klasickým prodejem. V domě si u stolu s modelem své farmy lze nakupovat nová zvířata, pole a vylepšovat výbavu vašeho domu. V domě u postele se ukončuje den.

Foto: Gamebro.cz

Po odemčení stodoly zde postupně můžeme mít ovce, krávy a prasata. Opět je potřeba se o ně starat, a to naházet jídlo do koryta, vodní pumpou nalít vodu, pohladit a jednou za čas v podobě minihry podojit, nebo ostříhat. Opět na základě úspěšnosti hráč získá určitý počet surovin.

O tom je vlastně celá hra a v těchto řádcích jsem popsal téměř vše, co se ve hře dělá. Jednotlivé interakce po pár hodinách už začnou nudit a jelikož je i rozšiřování farmy značně omezené, tak motivace v pokračování rychle zmizí.

Po technické stránce to není nic špatného a žádných chyb jsem si v průběhu hraní nevšiml. Nicméně se lze pohybovat jen na předem určené body a na nich se nelze ani otáčet, takže abyste se z pole dostali do stodoly či domu, tak si musíte vykroutit hlavu.

Verdikt

Across the Valley mohlo být příjemnou a chytlavou oddychovou hrou ve virtuálním světě farmaření. Bohužel nedostatečný obsah a příliš jednoduché interakce hru pohřbívají pod průměr. Hra zabaví asi tak na dvě hodiny, než se většina možností odemkne a hráč zjistí, že je to nudné dělaní jednoduchých úkonů stále dokola. Možná by hra mohla bavit děti, ale ani ty u toho nevydrží nikterak dlouho.

Across the Valley

5

Hodnocení

5.0/10

Klady

  • Přesný a dobře zpracovaný pohyb rukou
  • Příjemné grafické zpracování

Zápory

  • Příliš jednoduché činností
  • Proklatě málo obsahu
  • Nuda po krátké herní době
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na