Recenze Destroy All Humans! 2 – Reprobed – Crypto přichází zachránit planetu, teda ji zničit, nebo zotročit?

Foto: THQ

Sarkastický mimozemšťan plný humoru, neřízené akce a šílených nápadů, to je velmi krátká definice Crypta. Už je to slušná řádka let, co tento ufoun oslnil hráče po celém světě. Před časem jsme se dočkali předělávky prvního dílu a dva roky na to tu máme předělaný i druhý díl.

První díl byl i v původní verzi dosti komorný oproti druhému, který měřítko šílenosti a možností značně posunul. Proto jsem byl zvědav, jak se to vývojářům podaří předělat a zda mě to bude bavit více než ten předchozí.

Foto: THQ

Jelikož, i když se Destroy All Humans! jako remake povedl na jedničku, tak už mě hra nechytla jako kdysi, a i přes slibný začátek mě nedokázala udržet až do konce. Druhý díl nabízí vylepšený zážitek jak po stránkách příběhu, hratelnosti, tak i možností, nebo lokací. Což byl důvod, proč jsem se opětovně pustil do ovládnutí planety Země.

Vítejte ve Spojených státech ovládaných mimozemšťany a prolezlé hipíky či ruskými agenty KGB

Vše navazuje na konec prvního dílu. Crypto se rozvaluje v oválné pracovně odkud díky přestrojení ovládá celé Spojené státy Americké. Ale vše odhalí Rusové, tedy Sovětský svaz se svými agenty KGB. SSSR vystřelí proti mateřské lodi, kde je uchováno všechno vybavení a získané mozky z prvního dílu. O to všechno Crypto přijde.

Foto: Sreen

A tím začíná velkolepé dobrodružství o záchraně Ameriky, využití hnutí hipíků, získání sympatií bývalé ruské agentky, která našeho ufouna nejednou zachrání a zastavit zlotřilý plán KGB. Při tomto putování se vydáme jak do Ameriky, tak i Ruska, Japonska, Anglie či na měsíc.

Příběh je slušně košatý a jako výplň mezi misemi funguje skvěle. Do toho si můžete poslechnout i různé vedlejší vtípky a narážky, díky volitelným dialogovým oknům. Celkově Crypto je v druhém díle daleko více ukecaný, a kromě s holografickým ufonským nadřízeným se bude vykecávat třeba se záporáky z KGB, britským špionem, nebo se svým lidským kryptonytem svůdnou Natalyou.

Foto: THQ

Stejné triky, létající talíř a anální zbraň

V jádru je hra stále stejná, jen o něco lepší, svižnější a zábavnější než první díl. Crypto má po ruce slušnou řádku zbraní od klasického metače blesku, přes střely měnící směr až po anální zbraň, která rozerve nepřátele z dosti nepříjemného místa.

Do toho poletuje díky svým jetpackům, nebo se přesouvá díky antigravitačnímu kluzáku. K tomu stále může vycucávat mozky, nebo unášet obyvatelé do svého talíře a tím získávat další bonusy v svém mixu DNA. Když jsem u toho talíře, tak ten tentokrát má moc zničit kompletně celou budovu.

Foto: Sreen

Po nějakých zásahách začne budova efektně hořet a následně se zbortí. Takto je možné srovnat se zemí skoro celé město. Svůj talíř stejně jako Crypta je možné si, jak vylepšovat na poli lepších zbraní a statistik, tak i kosmetického rázu. Možností pro hráče vývojáři připravili nepřeberné množství, že ho snad jedním hraním nelze ani všechno vyzkoušet.

Ještě se na skok vrátím k těm městům, jelikož remake působí po grafické stránce velice příjemně a tím vyniká rozmanitost jednotlivých lokací. Ty jsou hodně ztvárněné dle určité země, a i když rozlohou nepatří k těm největším, tak co se týče počtu typizovaných staveb a památek, tak je koncentrace velmi vysoká.

Foto: Sreen

Vše bohužel není tak povedené, a i to co moc nefunguje a je nudné, tak je ve hře až v moc velkém měřítku. Což je i trošku daň za to, že se jedná o předělávku původní hry. Myšlené je převtělování do lidí, které funguje, ale dost často je potřeba mluvit s nějakým člověkem, nebo se infiltrovat na nějaké místo, a to lze jen v přestrojení. Takže se vlastně jedná jen o běh s jinou postavou z bodu A do bodu B přičemž je to pomalé a rozvleklé a čas od času se musí hráč převtělit do někoho jiného jinak ztratí kontrolu.

To je potřeba využívat i při pohybu ve městě, když se potřebuje hráč dostat na místo, kde začne další misi, ale po čase jsem nasadil antigravitační kluzák a do místa dojel i za cenu nechtěné pozornosti policie či armády.

Verditk

Destroy All Humans! 2 – Reprobed je velmi povedenou hrou, pokud vás baví lehce potrhlý humor a akční střílení bez nějakých větších postupů či smyslu. Fanoušci prvního dílu budou s druhým rozhodně spokojeni, pokud překousnout přílišný prvek převtělování do lidí, který dělí hru na akční zábavné pasáže, humorné cut-scény a rozhovory a nudné části, kde se jen přesouvá.

Destroy All Humans! 2 – Reprobed

7.5

Hodnocení

7.5/10

Klady

  • Solidní a ztřeštěná zábava
  • Možnost ničit celé budovy
  • Rozmanitost měst (map)
  • Kvalitně zpracovaný remake

Zápory

  • Technické problémy a pády hry na PS5
  • Nudné části s kradmým postupem
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na