Recenze Fashion Dreamer – ukažte svůj módní styl celému světu

Foto: Marvelous

Staňte se módním specialistou a proměňte všední oblečení na zázrak módních mol v nové hře Fashion Dreamer, která vyšla pro konzoli Nintendo Switch. Za hrou stojí velezkušené studio, které má mnohé zkušenosti s hrami zaměřenými na módní tématiku. V Evropě známé pod názvem Style Boutique, která vyšla ještě na Nintendo 3DS.

Módní policie v akci

Na začátku jsme přivítáni ve virtuálním světě zvaném Eve, kde hrajeme za influencera sestavujícího outfity pro NPC a dokonce i pro ostatní hráče, pokud využívají online režim. Většinu hry strávíme vytvářením oblečení, tzv. look-itů, pro postavy, které jsou rozmístěny na malé mapě. Každá postava chce, aby její outfit splňoval určitá kritéria, například aby měl určitou barvu, obsahoval oblíbený kus oblečení, nebo aby měl určitou atmosféru.

Foto: Marvelous

Na základě těchto kritérií je hráč hodnocen za každý outfit pomocí hvězdiček. Části oblečení je možné vybírat buď ze svého šatníku, který postupně rozšiřujeme, jak na to si povíme za chvilku, nebo z určité nabídky, něco jako ze šatníku dané postavy.

Je možné získat až tři hvězdičky. První hráč získá vždy za dokončení oblečení. Druhá hvězdička je za splnění kritérií dané postavy a třetí lze získat za splňování aktuálního trendu. Přeci jen by správný influencer by měl udávat ten správný trend.

Životní styl spočívá v aktuálních trendech

Aktuální trendy se postupem času aktualizují a co je zrovna v módě lze zjistit v pop-up místě vyskakujícím na mapě. Pro splnění trendu lze využít jen některé jeho části, jako je barva, materiál, nebo trendy kus oblečení.

Hodnocení akorát zvyšuje obdrženou odměnu a větší zisk sledujících, ale hra je v tomto směru hodně benevolentní, a i při získání jedné hvězdičky bude NPC chválit váš výběr a hrdě ho nosit. Což samo o sobě navádí, že hru mohou hrát i děti.

Osobně jsem hru hrál se svojí pětiletou dcerou, kvůli čtení a angličtině. Jinak zvládala její ovládání a oblékání postav jí velmi bavilo. Základní funkce je snadné ovládnout, ale třeba několik druhů odměňování a získávání dalšího obsahu je už trošku složitější.

Získávání dalšího obsahu

Je zde několik způsobů, jak získat nové oblečení a za různé odměny si odemknout další možností. Začnu s tím snazším, což je zisk nového oblečení do svého šatníku. Stačí potkávat postavy, a kromě jeho oblékání ještě před tím mu dát „like“ za jeho současný outfit a tím se jeho oblečení přesune i do hráčova šatníku.

Foto: Marvelous

Hodnocení získáváte pomocí lajků na za vaše vytvořené outfity, další odměny získává hráč za navrhování svých vlastních kousků oblečení v editoru. Kreativní klíče a modré vstupenky odemykají odemykají různé designy prostřednictvím automatu a jejich nákup.

E-body slouží k nákupu nábytku a vytváření jednotlivých předmětů v tvůrci předmětů. Body lze získat hraním binga ke kterému je zase potřeba používat žluté lístky, nebo interakcí s online hráči. Vyznat se ve všech odměnách a vědět co odemyká co, je trošku složitější zvlášť pro mladší hráče, které bych viděl jako cílovou skupinu.

Zmínil jsem, že je možné získat i nábytek. Kromě oblečků je možné si vystylizovat i svůj butik, ale zde je velké zklamání. Hráči zde mají velmi omezený prostor pro umisťování nábytku a figurín, které je možné obléknout. Sem tam lze dát i dekorační předměty, ale během pár minut máte místnost plnou a prozkoumávání butiků ostatních hráčů, také není něco, co by nějak bavilo.

Verdikt

Fashion Dreamer nabízí pro fanoušky oblékání nabízí zábavný zážitek a dostatečný obsah pro vyjádření své kreativní mysli. Akorát pocit objevování nových kousků, a hlavně zábavnost rychle vyprchá a motivace proč hru hrát dál prostě není. Online propojení nabízí spousty nových perspektiv, ale je otázkou, jak dlouho u této hry ostatní hráči vydrží, aby si mohli sdílet svojí fantazii a trendy. Ocenil bych větší možnosti v budování butiku a třeba nějaký módní přehlídky a akce, které by osvěžili hratelnost. Takhle je hra jen pro opravdové nadšence pro sestavování outfitů.

Fashion Dreamer

5.8

Hodnocení

5.8/10

Klady

  • Spousty oblečků a možností stylizace
  • Základní prvky dokáží ovládat i malé děti

Zápory

  • Rychle vyprchá zábavnost
  • Chybí nějaká motivace proč se ke hře vracet
  • Vlastní butik nabízí málo možností
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na