Recenze GAZZLERS – zábavná střílečka ve virtuální realitě

Foto: Banzai Studios

V dnešní recenzi se podíváme na menší titul na PSVR 2, který sice svým obsahem toho skýtá jen velmi málo, ale přitom se jedná o skvělou zábavu pro nadšence do virtuální reality. GAZZLERS je jasnou ukázkou, že i menší titul s minimem obsahu dokáže bavit, když má slušnou myšlenku a skvělé provedení.

Jak se říká v jednoduchosti je krása, a i fanoušek velkých rozsáhlých RPG se dokáže bavit u zcela jednoduché střílečky. Základní premisa hry je snadná. Cílem je přežít až na samotný konec sestřílet určitý počet padouchů a sesbírat co možná nejvíce šrotu, aby hráč měl na vylepšení nějakého atributu, aby v další hře se dostal ještě dále a nasbíral ještě více šrotu.

Vlakem do věčných lovišť

Her pro PSVR 2 přibývá, jak hub po dešti a rozhodně zde najdeme pár větších zajímavých titulů, ale i některé menší. I tyhle hry dokáži zabavit na několik hodin a pořádně protáhnout celé tělo od věčného vysedávání.

Foto: Gamebro

VR střílečka GAZZLERS je možné hrát, jak v sedě, tak ve stoje, ale i když se u ní zas tolik hýbat nebudete, tak doporučuji hrát ve stoje. Přeci jen je tu možnost uhýbat nepřátelským střelám, a to lze v sedě o něco hůře.

Hra jinak nenabízí žádný dlouhý tutoriál nebo přípravu, v menu se pustíte hned do hry. Jedete v zadní části vlaku a útočí na vás dotěrné červené potvůrky na různých strojích, jako je vozidlo, motorka, letadlo, nebo něco jako mini vrtulník.

Vždy začínáte na začátku a po vlnách na vás najíždějí nepřátelé a snaží se vás zneškodnit. Na začátku máte jednoduchou pistoli bednu neomezených zásobníků a jeden léčivý granát. Každý nepřítel má své slabé části stroje a při trefování do nich vede k rychlejšímu zneškodnění.

Foto: Gamebro

Střelám se lze buď vyhnout, ale rozhodně ne všem, ale k obraně slouží také energetický štít, kterým lze jednotlivé střely zachytit. Nicméně má omezenou energii, a to po dobu kdy držíme tlačítko mu klesá nabití, tak také klesá při každé zachycené střele. Jeho regenerace je vcelku rychlá, ale není možné ho mít aktivovaný stále.

Nekonečné vlny nepřátel

Nepřátelé chodí ve vlnách a po překonání každé vlny si můžete vybrat jedno ze dvou náhodných vylepšení. Některé přidávají nějaké vlastnosti jako větší poškození, nebo zdraví, ale mohou na oplátku také něco ubírat.

Foto: Gamebro

Nebo také se mohou zobrazit různé modifikace na zbraně, jako jsou rozšířené zásobníky, které do sebe pojmou až tři moduly se střelivem. Nebo také různé vylepšení střel, a tak lze ze své zbraně udělat metač ohnivých koulí, samopal, nebo třeba laserovou zbraň.

Nabídka je zcela náhodná a výběr je vcelku velkorysý, takže díky tomu se mění jinak relativně stále se opakující hra. Po zvládnutí několika vln se změní prostředí, nepřátelé jsou silnější a mají lepší zbraně a trošku jiné chování.

Foto: Gamebro

Když vás nepřátelé udolají opět se dostanete do menu, kde si za nasbíraný šrot můžete pořídit nějaké vylepšení základních statistik či vlastností, aby další průchod byl o něco snazší, nebo spíše aby se hráč dostal o něco dál a nasbíral více šrotu.

Sběr šrotu a získávání vylepšení

Jednotlivá vylepšení jsou vcelku drahou záležitostí a každou úrovní jsou ještě dražší. Bez nich se ale rozhodně nelze vypracovat až na konec, jelikož je hra vcelku obtížná a pár schytaných střel stačí ke konci. Až když jsem měl od všeho alespoň jedno vylepšení se mi podařilo překonat druhou úroveň.

Foto: Gamebro

Hra nabízí celkem čtyři úrovně a každá je sice velmi podobná, ale změní se částečně jak prostředí, tak hlavně nepřátelé a třeba z výbušných sudů, kterými si můžete pomáhat se stanou výbušné krystaly. Další šrot a zdraví je možné získat sestřelováním balónů, které se objevují na nebi, ale hra vás nenechá ani na chvilku vydechnout a neustálý přísun nepřátel vás nenechá si jen tak sestřelovat šrot či zdraví na víc.

Dokonce je ve hře i světový žebříček ve sbírání šrotu, takže se můžete porovnávat z dalšími hráči, nicméně se počítá celkový počet nikoliv počet z jedné hry, takže kdo hraje častěji má větší šanci na lepší umístění.

Celkové ovládání a haptická odezva jak PSVR 2, tak ovladačů je velmi dobrá a přesná, takže se snadno vžijete do akce.

Verdikt

GAZZLERS je příjemné překvapení, které zabaví na několik hodin. Nejedná se o hru, kterou by každý musel hrát a nenabízí mnoho obsahu, ale svým způsobem je velmi chytlavá. Po každém poražení jsem měl chuť si dát další pokus a pokusit se dojet ještě dál. Díky náhodným vylepšením zbraně se hratelnost trošku mění, což oddaluje nástup stereotypu, ale po čase se tomu stejně hráč nevyhne. Ale cenovka necelých 200 korun je velmi nízká a za ty peníze dostanou hráči velmi slušnou zábavu.

GAZZLERS

8

Hodnocení

8.0/10

Klady

  • Zábavný gunplay
  • Světový žebříček
  • Spousta vylepšení
  • Nízká cenovka

Zápory

  • V celku málo obsahu
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na