Recenze Hood Outlaws & Legends – loupeže s vysokou mírou zápolení

Foto: Focus Home Interactive

Dnes se podíváme na jeden kousek, který pro hráčskou veřejnost nebyl sice tak očekáváný, ale díky tomu mohl jen překvapit. Příběh o hrdinném lukostřelci, který bohatým bral a chudým dával snad zná každý. Možná ještě nápovědy Sherwoodský les, šerif, Richard Lví Srdce. Teď už víme, o kom je tu řeč? Ano, slavný Robin Hood a jeho společníci.

Ale, co když nám tato pověst trošku z dospělí a nabere trošku realistický a pesimistický směr? Když k tomu přidáme pojmy jako je PvPvE, multiplayer, kooperace, tak nám vznikne právě hra Hood: Outlaws & Legends.

Temný Robin Hood

Vývojáři dopředu deklarovali, že z legendy o Robinovi Hoodovi vycházejí jen z části a berou si opravdu jen základní kostru. Tedy jen dobu, zasazení do Anglie a křesní jména z legendy pro svoje herní postavy. Mariana není žádná princezna ani šlechtična, ale smrtící a tichý zabiják. Took má od kněze hodně daleko a jeho ohnivý biják smete všechny v dosahu.

Foto: Focus Home Interactive

Hra je zaměřena čistě na multiplayerové hraní, takže nečekejte žádný příběh, kooperativní mise ani hru pro jednoho hráče. Jediné, co si zahrajete sami je trénink, kde si vyzkoušíte základní prvky, ovládání, všechny hratelné postavy a cíl hry.

PvPvE je režim, který můžeme znát třeba ze hry Hunt: Showdown. Což ve zkratce znamená, že se proti sobě sice utkají dva týmy zde po čtyřech hráčích, ale musí překonat i překážky a nepřátele řízené umělou inteligencí.

Loupež může započít

Hra zatím obsahuje pouze jeden herní mód takzvaný Haist. Cílem týmu je ukrást šerifovi klíč, následně najít sejf a ukrást z něj truhlu plnou zlata, tu odnést na jednu z míst určených k naložení a pomocí rumpálu ji zdvihnout na místo odvozu.

Do toho se s nepřátelským týmem budete prát o body určené k oživování a samozřejmě zlatou truhlu, jelikož vítězí tým, který na rumpálu dotočí poslední bod a tím získá poklad. Což je jedna z největších chyb hry, jelikož vítězný tým nemusí být ten nejlepší.

Foto: Focus Home Interactive

První tým může najít šerifa, ukrást mu klíč, najít trezor, odemknout ho, odnést truhlu k místu vysazení, natočit většinu dílků, ale když nedotočí ten poslední a povede se jen toto druhému týmu, tak vyhrává. Hra sice přihlíží ke konečnému zisku zlaťáků i pro poražený tým, ale hořké pachutě prohry se jen tak nezbavíte.

Jinak je hra vcelku velice chytlavá, i když po obsahové stránce toho také nenabízí příliš. Jak jsem již zmínil, tak zde máme pouze jeden herní mód, ale map je zatím vcelku dost a časem přibydou i další. Herní postavy jsou pro oba týmy stejné.

Základem je pořádný tým

Tedy Robin se svým smrtícím lukem. Mariane se svojí kapesní kuší a ostrými noži. John využívá svoji sílu a velkou palici a v poslední řadě je Took a jeho biják (koule na řetězu). Každý hrdina má svoji speciální schopnost, kterou může využít jednou za čas a podpůrný granát. Robin s ním třeba oslepí své nepřátele, John zase vyvolá lahvičkou výbuch.

Robin a Mariana jsou spíše postavy na kradmý postup, jelikož se dokáží útokům pouze vyhýbat a v boji na blízko jsou slabí, oproti tomu Took a John jsou na dálku zranitelnější, ale na blízko smrtící. Škoda jen, že oba týmy mají stejnou nabídku postav jedině se mohou lišit výběrem perků, a skinem brnění či zbraní což je dosti drahá položka a musíte odehrát dost zápasů, abyste si vydělali na nový vzhled.

Foto: Focus Home Interactive

Ale i když hrajete za Johna, tak si nemůžete jen tak pobíhat a zabíjet vše, počítačem řízené stráže sice příliš inteligence nepobrali, ale není je tak snadné porazit. A třeba šerifa nelze porazit, pouze omráčit a své soupeře přemůže jednou ranou.

Další nevýhodou je že ve hře není pořádný matchmaking. Úrovně hráčů nijak neodlišuje, což je škoda, když hra dobře zvládá crossplay. Také hra dovoluje, aby v jednom týmu byly stejné postavy, takže po mapě může pobíhat klidně osm Robinů.

Ještě před psaním recenze se mi nestalo, aby i při hře s náhodnými hráči se všichni nějak nedomluvili a v týmu byly dva stejné charaktery. Ale ještě při psaní recenze jsem se do pár her pustil a pokaždé si někteří hráči museli vzít stejnou postavu. Dokonce proti nám nastoupil tým čtyř Johnů.

Bohatým brát a část dávat chudým

Mezi loupežemi se pohybujete v úkrytu, kde je možné měnit si perky, skiny zbraní a oblečení u jednotlivých postav. Také máte možnost podívat se na sesbírané sběratelské předměty a různé výzvy pro extra odměny. S jednotlivými charaktery je možné trošku potrénovat na figurínách.

Jednotlivé skiny a perky po odemčení dosažením určité úrovně je potřeba ještě koupit za těžce nakradené zlaťáky. Na konci každého kola si na misce vah přelíváte peníze, které si ponecháte na nákup a ty které darujete svému úkrytu, čímž si zvyšujete celkovou úroveň. Některé předměty totiž odemykají úroveň postavy, ale některé zase celkovou úroveň úkrytu.

Opět škoda, že se vybavení a vzhled tajného místa v lese nijak nemění. Celkově hra trošku působí, jako by zůstala na půl cesty. Hratelnost je i přes neobratný soubojový systém chytlavá a zábavná a pokud vám není cizí trošku toho plížení, zápolení s nepřátelským týmem, a hlavně zasazení do trošku temnější legendy o Hoodovi, tak se i pár desítek hodin můžete náramně bavit.

Cestou necestou za lepší cestou

Velkou výhodou je i hezké grafické zpracování a nízká pořizovací cena, která se pohybuje ani ne na půlce tříáčkové hry, a přitom kvalitou se jí velice vyrovnává. Hood: Outlaws & Legends rozhodně nebude bavit každého a asi si odnese kvůli velkým chybám nepříliš přívětivá hodnocení, ale přesto jsem se několik desítek hodin bavil a bavit ještě budu. Tohle bude typ hry, která buď hráče chytne, zabaví anebo vůbec.

Hood: Outlaws & Legends

7

Hodnocení

7.0/10

Klady

  • Pěkné využití legendy o Hoodovi
  • Příjemné grafické zpracování
  • Chytlavá hratelnost a multiplayerové zápolení
  • Zpracování jednotlivých postav

Zápory

  • Nevyvážený matchmaking
  • Málo herních módů a postav
  • O vítězi rozhodně jen poslední dílek
  • Ani nejlepší hráč se neubrání přesile
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na