Recenze Jumanji: Wild Adventures – zábavná hříčka pro více hráčů

Foto: Outright Games

Další hra dle filmové adaptace zamířila na herní obrazovky a opět je u toho studio Outright Games, které vytváří velmi často podobné hry s hlavním zaměřením na dětské hráče. Což z velké části platí i pro nejnovější přírůstek Jumanji: Wild Adventures. Tentokrát by to akorát nemělo být pro ty nejmenší, ale spíše se jednat o zábavu pro celou rodinu či o něco starší potomky.

Jumanji: Wild Adventures není první hrou využívající tuto filmovou předlohu. První hrou byla Jumanji: The Video Game, které bylo spíše akční adventurou, zatímto Wild Adventures je spíše kooperativní skákačkou. Hodnocení první hry nebylo úplně nejlepší, ale ani se nejednalo o úplný propadák.

Foto: Outright Games

Wild Adventures má největší devízu v lokální kooperaci až čtyř hráčů napříč všemi platformy. Kvůli tomu neunikla hra naší pozornosti, jelikož her s hraním na jedné konzoli zas tolik není.

Hra ve filmu, film ve hře

První film Jumanji vyšel již v roce 1995 a pro mě osobně se jednalo o výborný film, který jsem jako dítě viděl hned několikrát a jedná se o film, který ve mně zanechal mnohé vzpomínky. Co se týče novodobé reinkarnace, tak tam to tak slavné již není, ale hlavně první díl novodobé série byl vcelku povedený.

Foto: Outright Games

Zatímco v originále se hraním deskové hry události promítali do reálného světa, tak v té nové lince jsou děti hrající starou videohru vtaženy do světa právě té videohry. Co se týče příběhu samotné hry, tak ta lehce kopíruje událost druhé filmu a naši dětský hrdinové se opět vžijí do role čtveřice hrdinů ve hře, jelikož byl opět ukradeno srdce Jumanji.

Hrdinové musí projít desítkami úrovní, vymlátit hromadu různých nepřátel, vyřešit pár hádanek, přeskákat spousty překážek a vrátit srdce, tam kam patří. Příběhově se nejedná o nic překvapivého, hru doprovází spousta dialogů mezi jednotlivými hrdiny, kteří mezi sebou diskutují a samozřejmě jak je k sérii své, tak nechybí ani spousty vtípků.

Ve více hráčů zábavná plošinovka

Jak jsem již zmínil hru je možné hráč až ve čtyřech hráčích, ale samozřejmě ji lze hrát i sólo. Každý hráč si může vybrat svého hrdinu, kdy každý hrdina má svoji sadu bojových pohybů, vrhacích předmětů a power-upů. Proto je výhodou hrát hru ve více hráčích, jelikož můžete v lokacích využít schopnosti všech postav.

Foto: Outright Games

I když jsou levely vcelku rozmanité, chvilku je potřeba přeskakovat překážky, někam se dostat, někdy zase řešíte nějaké hádanky, či se vyhýbáte různým pastím, jsou zde i části kde je potřeba hrubá síla. Jednou za čas na hráče čeká i souboj s bossem, jakým je třeba tygr, nebo jiná bestie ze světa Jumanji.

Mezi jednotlivými úrovněmi hráči cestují v džípu, ve kterém jezdí po obrovské mapě. Ta se postupem hraní a plnění úrovní samozřejmě rozšiřuje až k plnému odhalení. Tím pádem se lze vracet ke všem úrovním a třeba v nich nasbírat všechny sběratelské předměty a mince. Jinak cestování po mapě nenabízí nic na víc, jen je možné někde najít nějakou minci na víc, jinak nenabízí žádnou přidanou hodnotu.

Foto: Outright Games

Hra je více zaměřená na dětské publikum k tomu je stylizovaná i obtížnost hádanek, překážek a soubojů. Je zde možnost si nastavit obtížnost i na podobu, kdy jsou hráči téměř nesmrtelní, až na trochu vyšší obtížnost, která i tak není pro zkušené hráče příliš velkou výzvou.

Problém je trošku v sólo hře, kdy hra je evidentně situovaná pro hru v kooperaci a při hraní sám se vytrácí zábavnost a rychle přijde ztráta zábavnosti.  Ani po grafické stránce hra nikterak neoslní, ale to vzhledem k nižší cenovce a zamření je to trochu pochopitelné.

Verdikt

Jumanji: Wild Adventures není žádným letošním překvapením, ale naštěstí ani dalším zklamáním. Hra skvěle splňuje svoje hlavní zaměření, což je zábavná kooperační hra i pro mladší hráče. Pokud k tomu přistoupíme jako k dětské hře, tak musíme hodnotit kladně, ale nejedná se o plošinovku, která by mohla konkurovat jiným velikánům.

Jumanji: Wild Adventures

6.8

Hodnocení

6.8/10

Klady

  • Kooperace až pro čtyři hráče na jednom zařízení
  • Rozmanitost prostředí
  • V kooperaci je hra zábavná
  • Spousta vtipných dialogů, jak z filmu

Zápory

  • Nepříliš povedené grafické zpracování
  • V sólo hře není tak zábavné
  • Pro zkušené hráče chybí výzva
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na