Recenze Just Dance 2022 – roztančete se ve velkém stylu

Foto: Ubisoft

Ani letošní rok nebude ochuzen o krále tanečních her. Aktuální doba není příliš vhodná na nějaké taneční párty, tak proč se nezapotit a pořádně nerozhýbat kosti doma v obýváku, nebo kdekoliv vás napadne se hrou Just Dance.

Tance a hudby jsme si za poslední dva roky příliš neužili, takže málo kdo z nás mohl potrénovat své taneční kreace či okoukat zcela nové. Jednou snad opět nastane ten čas a budeme moci svá těla rozhýbat do rytmu hudby. A abychom úplně nezakrněli, nebo předvedli něco lepšího, než jsou taneční kroky alá Ventura, tak jsme se začali natřásat doma.

Cesta do taneční historie

Herní série Just Dance pomáhá dřevákům, jako jsem já se pohybovat už léta. Také se skvěle hodí i na domácí mejdan, nebo nechat zabavit malé sviště. Série Just Dance získala svoji největší slávu v době konzole Wii, která světu přinesla pohybové ovládání a pak hlavně příchodem pohybového ovladače PS Move a konkurenčního senzoru Kinect.

Foto: Ubisoft

V té době se pohybové ovládání jevilo jako budoucnost, bohužel ji u rodiny Playstation trošku vyřadil PS VR, který pohyb stále využívá a Xbox nad tímto způsobem ovládání zanevřel úplně. Naštěstí se s tím série Just Dance vypořádala po svém a k ovládání postačí i chytrý mobilní telefon, a tak hra může vycházet na všechny platformy.

Osobně dávám přednost stále pohybovému ovladači, kde je snímání pohybů trošku přesnější, a hlavně se dá snadno připnout k ruce a po minulém ročníku, který jsem mohl vyzkoušet s PS Move jsem tentokrát hru otestoval na Nintendu Switch.

Mejdan začíná

Začneme samotným ovládáním. U Nintenda Switch či PS Move je vše snadné. Na jednu ruku si připnete ovladač a hra sama snímá váš pohyb. Což je výhoda, pokud nemáte dostatek ovladačů, tak každému hráči stačí jeden Joy-con a vesměs každý majitel konzole od Nintenda většinou ty čtyři ovladače má, takže to už na slušnou párty stačí.

Foto: Ubisoft

Bohužel snímání není tak přesné a hra opravdu hodnotí a sleduje pouze jenom jednu ruku, takže i pětiletá dcera dokázala mít stejné či lepší skóre tím, že mávala rukou a pohupovala koleny pouze do rytmu. Přitom jsem tajtrdlíkoval před obrazovkou a potil se jak blázen.

Dokonce i ovládání mobilním telefonem je velmi dobře zpracované. Přes aplikaci se jednoduše vše spáruje a pak funguje, jako ovladač. Jen telefon má tendenci při tanečním zápolení snadno vylétnout z ruky, takže bych tuto variantu moc nedoporučoval, aby to neskončilo zničeným telefonem a televizí.

Playlist a vizuální složka jak pro koho

Vizuální stránka je někdy úsměvná, někdy trošku výstřední až divná. U dětských písniček je tancující včelička či panda úsměvná, ale u normálních písniček, kde místo Dua Lipa tancuje modrý ufon ve zlatých šatech nepůsobí úplně nejlépe. To samé platí třeba u písniček z Ledového Království, kdy hra nevyužívá vizualizaci od Disney, ale využívá tanečnice v převleku, což působí příliš karnevalovým dojmem.

Při prvním tanci mi to nevadilo, ale při opakovaném hraní to již působilo trošku divně a začal jsem si říkat „proč“. Tím rovnou navážu na základní skladbu písniček. Dětský režim nabízí osm písniček pro děti, které jsou velmi snadné a jedná se opravdu o songy pro ty nejmenší, asi tak pro děti do deseti let.

Pro ostatní je připraveno čtyřicet písniček, nebo spíše tanců, jelikož některé nabízejí alternativní klipy, nebo extrémní režimy pro ty nejlepší tanečníky. Je znát, že se vývojáři snažili zahrnout, co největší záběr, aby si každý našel alespoň něco.

Foto: Ubisoft

Najdeme zde nejnovější hity, některé méně známé písničky, a i staré hitovky. Seznam všech skladeb i s ukázkou najdete nad závěrečným vyhodnocením, proto se nebudu o jednotlivých skladbách více rozepisovat.

Pokud by to hráčům nestačilo, tak je zde služba Just Dance Unlimited, tato služba do hry přidává 700 dalších skladeb a tanců. Služba obsahuje i všechny skladby z minulých dílů, takže pak není třeba kupovat starší ročníky. Samozřejmě se jedná o placenou službu s měsíčním poplatkem cca 106 Kč měsíčně. Lze pořídit klidně na celý rok za ještě výhodnější cenu cca 730 Kč, nebo i na tři měsíce za 269 Kč.

Což není úplně málo, ale za porci skladeb to zas není tak vysoká částka. Pokud vás hra baví, tak tímto máte o zábavu postaráno na pořádnou porci hodin. Každý majitel základní hry dokonce dostane na měsíc Just Dance Unlimited zdarma, aby si mohl tuto možnost vyzkoušet. Což je rozhodně dobrý krok, jelikož koho hra chytne, tak se nerad spokojí pouze se základní nabídkou, když dostane možnost si vybrat z tak široké plejády songů.

Verdikt

Just Dance 2022 nabízí opět to, co fanoušci série očekávají. Skvělý je i dětský mód, který zabaví i ty nejmenší hráče. Složení playlistu asi nesedne každému, ale za to si každý najde něco, a i díky tomu jsem objevil i nové písničky, které jsem do teď neznal. Osobně se mi víc líbilo tancovat s reálnými tanečníky než kreslenými kreaturami, kterých je bohužel více. Ale to k této sérii nějak patří jen v tomto ročníku vývojáři asi trošku přestřelili. Za plnou cenu bych čekal možná více skladeb v základní nabídce, ale pokud investujete do Unlimited služby, tak si na tohle stěžovat nemůžete.

Just Dance 2022

8

Hodnocení

8.0/10

Klady

  • Just Dance Unlimited
  • Slušný výběr písniček
  • Dětský režim
  • Pořádná pohybová zábava

Zápory

  • Zpracování některých tanečníků
  • Žádná pomoc pro nováčky
  • Nepříliš přesné snímání kvůli jednoduchosti zapojení
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.3]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na