Recenze Just Dance 2023 – tance a hudby není nikdy dost

Foto: Ubisoft

Další ročník populární taneční hry, která je na trhu již slušnou řadu let a každý rok dokáže přilákat miliony hráčů je tady, a tak si protančíme do nového roku opět u hry Just Dance 2023. Tahle slavná taneční série od společnosti Ubisoft si největší slávu získala v době pohybového ovládání ve stylu PS Move, Xbox Kinect a Wii.

Přesto že toto pohybové ovládání zmizelo v propadlišti dějin, tak díky mobilním telefonům a konzoli od Nintenda některé hry zůstaly. Nintendo Switch zde má velkou výhodu, jelikož tancovat s pomocí joy-conů je relativně přesné podobně jako to bylo kdysi na PS Move. Snad i lepší, jelikož není potřeba si udržovat zorné pole žádné kamery.

Foto: Ubisoft

Jelikož jsem recenzoval minulý ročník právě na Nintendu Switch, tak letos jsem udělal změnu. Abych otestoval i jinou verzi, a hlavně ovládání na mobilním telefonu.

Taneční party začíná

Ovládání na mobilu je rozhodně jednoduší, ale také více rizikové. Přeci jen joy-con lze k ruce připnout, a i když vylétne z ruky, tak nic nezpůsobí. U telefonu je to trošku horší. Druhá věc je snímání, které přes telefon není tak přesné. K získání nějakých bodů kolikrát stačí jen mávat rukou a taneční kreace nemusí být vůbec přesné.

Foto: Ubisoft

Za to je to jednoduší a nemusíte mít v zásobě hned několik ovladačů, když si chcete zatančit s více hráči u jedné obrazovky. Stačí když si každý stáhne aplikaci do telefonu, což zabere dvě minutky a můžete hrát.

Nový ročník sebou přináší i několik změn a vylepšení. První z nich je předělané rozhraní. To nově působí více přehledně, a i po vzhledové stránce je hezčí. Snadno lze filtrovat písničky dle časových dekád, nebo jiného nastavení. Třeba na písničky, které se hodí do malého prostoru. U každé je možné také shlédnout hodnocení, nebo celosvětový žebříček, či žebříček vašich přátel.

Nové taneční pohyby

K dispozici je nových čtyřicet songů v základní hře. Vývojáři slušně namíchali playlist, kde jsou k dispozici jak nové písničky, tak i nějaké starší. Dokonce nalezneme v základní skladbě i několik druhů. Opět je to namíchané, aby si každý hráč našel nějaké oblíbené.

Foto: Ubisoft

Minulý ročník byly trošku kritizované tanečníci, kteří byli divně kreslené. Letos je to o poznání lepší. Celkové i prostředí působí daleko lépe a v některých písničkách se dost často mění a celkově působí hezčím dojmem.

Pokud vlastníte nějaký z předchozích dílů, tak si můžete stáhnout i předchozí písničky, takže nemusíte pak měnit díly kvůli předchozím songům. Hra opět disponuje i předplatitelský režim, který se nově jmenuje Just Dance+. Za roční, nebo měsíční poplatek tak hráči dostanou přístup ke všem písničkám z předchozích dílů a ke spoustě dalších. Předplatné je v rámci ultimátní edice, nebo lze zakoupit samostatně.

Foto: Ubisoft

Hra disponuje i novým režimem pro online tancování, kde se může připojit hned několik hráčů u sebe doma a společně soupeřit či spolupracovat pro co nejlepší skóre.

Verdikt

Just Dance 2023 je opět nejlepší taneční hrou, která překonává svého předchůdce o velký skok. Mezi hlavní přednosti patří předělané a různorodé taneční prostředí a samotní tanečníci, nová skladba různorodých čtyřiceti songů a multiplayerový režim, který propojuje tanečníky z celého světa. Proto i letošní ročník můžu s klidným svědomím doporučit všem, kteří si chtějí vylepšit svoje taneční kreace, nebo se jen vyblbnout před obrazovkou.

Just Dance 2023

8

Hodnocení

8.0/10

Klady

  • Skladba 40 písniček
  • Dynamické prostředí
  • Nové rozhraní
  • Multiplayerový režim

Zápory

  • Ovládání mobilem není tak přesné
  • Žádné výrazné změny v sérii
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na