Recenze LEGO 2K Drive – kostičkové závody plné zábavy

Foto: 2K Games

Bricklandie otevírá své brány všem milovníkům rychlé jízdy, demolice, vytváření vlastních strojů a prozkoumávání otevřeného světa. To všechno samozřejmě v kostičkové podobě světoznámé stavebnice LEGO, která se opět zhmotnila ve videohrách. Tentokrát od nových vývojářů a v trošku jiném žánru, než jsme byly doposud zvyklí.

LEGO videohry nejsou žádnou novinkou a již jsme měli nespočet možností si vychutnat nejrůznější adaptace na nejslavnější značky. Mezi ty nejznámější patří Pán Prstenů, Star Wars, Jurský park, Harry Potter, nebo třeba Batman. Většinou se jednalo o puzzle plošinovky.

Foto: Gamebro.cz

Nově má práva na tvorbu LEGO her kromě Warner Brosu, také společnost 2K Games a ti hned zkouší vytvořit něco úplně jiného. Jako první přišli na řadu arkádové závody, které oficiálně byly oznámeny přibližně před dvěma měsíci a již nyní si je můžeme vyzkoušet na vlastní kůži.

Zábavné závodění v kombinaci žánrů

Ještě před odhalením se hodně spekulovalo, zda to bude ve stylu Mario Kart, nebo to bude spíše podobné rozšíření pro závodní hru Forza Horizon 4, ale ani jedno není tak úplně správné. Nejvíce je to podobné hře Sonic & All-Stars Racing Transformed v kombinaci třeba s The Crew a malinko říznuté LEGO City: Undercover.

Foto: Gamebro.cz

Když si vezmeme samotné závody, tak se zde vidíme právě styl Mario Kartu, jelikož je potřeba hodně driftovat a tím získávat boost, ten lze nabírat i bořením drobných předmětů vytvořených právě z kostek LEGO. Také se na každým kroku nachází několik power-upů, jako jsou nejrůznější střely, zneviditelnění, elektrické výboje a podobně.

Také se naše vozidlo mění do tří forem, a to je závodní vozidlo, terénní vozidlo a loď. Jedině ve vzduchu se nikterak nezávodí. Transformace probíhá automaticky na základě povrchu, po kterém zrovna jedeme.

Kdyby hra obsahovala jen čistě nejrůznější turnaje a závody v kooperaci více hráčů na jedné obrazovce, tak by nikterak nevyčnívala a asi by se hodnocení pohybovalo někde kolem 6/10, jelikož v tomto ohledu jsou závody sice zábavné, ale nenabízí takovou kvalitu jako závody s modrým ježkem, nebo červenomodrým instalatérem.

Foto: Gamebro.cz

První výhoda začíná u různých variací vozidel. Těch je přehršle, což nabízí pestrou skladbu vozítek, a to je možné si budovat i zcela vlastní. Ale zatímco se po silnici budete prohánět v nabušeném hot rodu, formuli či závodním vozidle, tak na nezpevněném povrchu zase můžete sáhnout po čtyřkolce, vesmírném korábu, offroudovém vozidle a ve vodě na různé variace člunů.

Překvapivě je pěkný i systém demolice, jelikož vozidla postupně ztrácejí svoje části až zůstane pomalu jen podvozek s koly a při dalším nárazu či útoku už vozidlo vybuchne a objeví se nový, což má samozřejmě za následek výrazné zpomalení.

Otevřené lokace plné hašteření

Ale to úplně nejlepší je příběhový režim. Ten bych doporučil pustit si jako první, jelikož první otevřená lokace slouží jako tutoriál. Sice hra nenabízí jeden veliký otevřený svět, ale několik menších mezi nimi se můžeme rychle přesouvat z garáže do garáže.

Foto: Gamebro.cz

Jednotlivé lokace se postupně odemykají, jak postupujeme příběhem. Každá lokace má zcela odlišné prostředí a nabízí unikátní závody, úkoly, výzvy a sběratelské předměty. Kampaň lze dohrát za nějakých 15 hodin při plnění všech výzev a závodů.

Otevřené lokace jsou plné života, kromě provozu se všude nacházejí nejrůznější postavy a vtipné situace, nehody či nějaké akce, jako v normálních městech a světě. Kromě budov a pár dalších objektů lze vše bořit. Pak je jen na hráči, zda bude při svých cestách vše demolovat, nebo si raději užije nejrůznější minipříběhy, které k Legu patří.

Ze všech aktivit i průzkumu hráči získávají jak mince na nákup nových věcí, tak třeba i celá vozidla, nebo různé kosmetické doplňky. Většinou po závodu při poražení rivala získává hráč jeho vozidlo, mise dodávají kosmetické věci a výzvy nabízejí převážně finance. K postupnému odemykání je potřeba získávat nové úrovně, tím hra trošku nutí do vedlejších aktivit a průzkumu dané lokace, ale to mi vůbec nevadilo, přeci jen jsem chtěl mít vše splněné, než jsem se posunul dál.

Foto: Gamebro.cz

V kampani vlastně zažijeme vše, co hra nabízí. Zahrajeme si všechny závody a vyzkoušíme minihry. Než budu také trošku kritizovat, tak ještě jedna chvála k budování vlastních strojů. Nejdříve si zvolíme, zda si chceme vytvořit vozidlo na silnici, do terénu, nebo na vodu. Dle toho se nám rozroluje nabídka základny a následně se nám představí nabídka stovky nejrůznějších kostiček, které jsou dle reálných stavebnic. Plus spousta kosmetických doplňků a fanoušci do stavění budou nadšeni.

Trocha kritiky

Výtvory hráčů bohužel nelze nikterak sdílet, a to ani kosmetické vylepšení již vytvořených vozidel. Otázkou, zda to vývojáři udělali schválně, nebo je tato možnost nenapadla či nebyla možná provést, ale spíše se přikládám k první variantě.

Foto: Gamebro.cz

Důvodem toho jsou mikrotransakce. I když si lze zatím vše nakoupit za herní měnu, ale vydělat si na jedno autíčko zabere několik hodin hraní. Stejně to je u kosmetických doplňků či nových postav. Pro odemčení veškerého obsahu by hráč musel nahrát extrémní porci hodin.

Lze zakoupit i seasson pass, který nabídne slušnou porci obsahu, ale není to všechno. Snaha vydělat něco na víc je enormní a raději bych vyděl, kdyby vývojáři nabídli nějaká DLC s novými závody, novou lokací a tímto obsahem, což by bylo vzhledem k plné ceně hry plně adekvátní.

Foto: Gamebro.cz

Poslední výtka směřuje k umělé inteligenci, která je velmi prazvláštně nastavená. Při startu závodu se rychle rozjedou a někteří závodníci ujedou během pár vteřin pěkný kus vzdálenosti, takže jsme převážně v pozici dohánění předního voje, nikoliv o nějakém dlouhodobém zápolení na čele. Kdyby se chování protihráčů alespoň nějak měnilo, tak by to byla přijatelná varianta pro některé závod, ale bohužel je to u všech stejné.

Verdikt

LEGO 2K Drive je nakonec velmi příjemným překvapením. Docela jsem se na hru těšil a při prvním pohledu jsem se trošku obával, ale po odehrání kampaně jsem byl nadšený, jak to nakonec dopadlo. LEGO 2K Drive bych doporučil všem fanouškům arkádových závodů, nebo stavebnice Lega ve videoherním světě. Rozhodně se najde dost prostoru na vylepšení ale i tak to skvěle funguje a hlavně zabaví.

LEGO 2K Drive

8

Hodnocení

8.0/10

Klady

  • Příběhová kampaň
  • Světy plný LEGO humoru a příběhů
  • Tvorba vlastních strojů
  • Gaučové hraní

Zápory

  • Průměrné závody
  • Nemožnost sdílet své výtvory
  • Umělá Inteligence
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na