Recenze monitoru Dell S2716DG. Oceníte především funkci G-Sync

Chystáte už se dlouho vybudovat si doma hráčské doupě? Kdy jindy je k tomu lepší doba, než právě v karanténě. Člověk nikam nesmí a nic moc ani neutratí. Tak proč neinvestovat do pořádné herní mašiny, která vám pomůže ukrátit dlouhou chvíli? Ať už si postavíte pořádný desktop nebo se inspirujete naším doporučením notebooku s výkonnou grafickou kartou, rozhodně se nevyplatí zapomínat na monitor. Ostatně, je to právě obrazovka, která vám zprostředkuje všechny ty grafické divy, jež dokáží současné hry na moderních akcelerátorech vykouzlit. Pravdou je, že kvalitnější notebooky poskytují obraz velmi slušný, a pokud si je položíte na klín, hraní si v pohodě užijete. Znalci nám ale dají za pravdu, že úhlopříčku a vysokou obnovovací frekvenci při hraní zkrátka těžko nahradíte. A kdo je zvyklý na to nejlepší, neměl by váhat.

Jistě, zahrajete si na monitoru za pár tisíc, ale teprve, když okusíte zařízení, které bylo vyvinuto skutečně s cílem hry zobrazit v maximální možné kvalitě, uznáte, že rozdíl v zážitku je propastný. Proto jsme rádi vzali zavděk možností otestovat monitor Dell S2716DG. Už když jsme si ho postavili na redakční stůl, kde nahradil 23,5palcový monitor, stala se tato “sedmadvacítka” dominantou, od které si intuitivně odsednete, abyste do zorného pohled dostali obě její strany. Mimochodem, rámečky monitoru jsou sympaticky uzoučké, při hraní takřka neviditelné.

Výrobní kvalitu, tak typickou pro značku Dell, poznáte už pro změnu při vybalování displeje a robustního kovového stojanu, který umožňuje horizontální i vertikální natáčení obrazovky. Vše působí velmi bytelně, což přímo vyzývá k využívání těchto mechanických funkcí, které tu rozhodně nejsou jen tak do počtu.

Podstatné jsou však přeci jen jiné parametry. Monitor má displej QHD s rozlišením 2560 x 1440, které je na sedmadvacet palců plně dostačující. Abyste ho “naplnili”, budete pochopitelně potřebovat adekvátní počítač, zejména pak grafickou kartu. Ideálně ze stáje NVIDIA, protože je tu vychytávka, o které si povíme záhy.

Naprosto skvělým parametrem je obnovovací frekvence 144 Hz, která značí, že máme co do činění se špičkou na trhu. Milovníky her, zejména potom těch multiplayerových, kde rozhoduje více než co jiného rychlost, potěší extrémně rychlá odezva. Pouhá 1 ms. Pokud chcete hrát jako profesionálové bez otravných input lagů, tuto hodnotu budete potřebovat.

Jak už jsme si řekli výše, tento monitor je především pro ty, co si pořídili grafickou kartu NVIDIA. Pyšní se totiž certifikací G-SYNC druhé generace, což je zjednodušeně řečené pokroková displejová technologie umožňující nejplynulejší možný herní zážitek. Skvělý výkon G-SYNC zajišťuje synchronizace obnovovací frekvence monitoru s vaší Geforce GTX / RTX. Výsledkem je perfektní obraz bez vad, jako je například “display tearing”. K němu dochází tak, že videosignál z grafické karty vyjde v příliš vysoké frekvenci, kterou monitor není schopen zpracovat a vyhodí horizontální linku, takzvaný “tear”. Technologie G-SYNC je propracovaná a NVIDIA ji neumožní využívat každému. Její technici kontrolují výrobní proces i výběr panelu. Nejde tak jen o další “nálepku”, ale skutečný benefit.

Monitor Dell S2716DG jsme netestovali nijak exaktně, ale využili jsme ho především k běžnému hraní. Hodně času jsme strávili v Call of Duty: Warzone a byli jsme až překvapení, jak se hra na novém monitoru pocitově zrychlila. Hraní bez jakéhokoliv trhání je potom opravdu lahodné. Obraz je také velmi čistý a barvy saturované. To vše jen podtrhuje atmosféru her tak, jak ji jejich tvůrci vytvořili.

Děkujeme společnostem NVIDIA a CZC za poskytnutí monitoru k testování. Konkrétní model najdete na této stránce. Ideální v kombinaci s notebookem Dell GS 15 Gaming.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.3]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na