Recenze Shenmue 3 jsou průměrné. Hra je opravdu jen pro fanoušky

Včera vyšlo dlouho očekávané pokračování série Shenmue, kterou pamětníci znají z pozapomenutého Dreamcastu. Její tvůrce Yu Suzuki si trojku doslova vydupal ze země a notně mu v jeho záměru pokračovat ve vyprávění svého příběhu pomohli fanoušci na Kickstarteru. A jak se ukazuje, Suzuki a jeho tým vytvořili titul prakticky výhradně pro ně. Recenze hodnotící hru z obecnějších hledisek totiž příliš pozitivní nejsou, byť hře neupírají starosvětský šarm.

Hraní Shenmue III nás dojalo různými způsoby. Záleží na vaší investici, ať už finanční či citové, zda budete naštvaní nebo se vám uleví. Tato epizoda skutečně připomíná své předchůdce, ale na všech úrovních je horší. Je smutné, že většina přídavků do základních herních mechanik je odpadem,” píše v recenzi Gamekult, který hodnotí 50 %. Na druhou stranu ale hře přiznává její až animalistické kouzlo.

Přes všechny problémy a navzdory faktu, že hra je navržena s ohledem na desítky let staré citové vazby, užil jsem si čas v ní strávený. Nemá sice závěr, na který jsme čekali dvě dekády a sotva posunuje příběh kupředu, ale klimatický souboj je uspokojující jako v prvním díle,” uvádí recenze VG247 s hodnocením 60 %.

Pro průměrné hodnocení na serveru Metacritic se ještě neshromáždilo dostatek verdiktů, což pravděpodobně souvisí se zvláštním embargem. Ovšem hráčské hodnocení není špatné – aktuálně činí 83 %, což značí, že přinejmenším fanouškům se hra do vkusu strefila.

Shenmue 3 vychází na PC (Epic Games Store) a Playstation 4.

Shenmue III – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na