Shenmue 3 vychází zítra, recenze budou později. Bojí se autoři špatných hodnocení?

Očekávané a několikrát odložené RPG Shenmue 3 konečně vychází. Pokud jste si však chtěli udělat obrázek z recenzí před vydáním nebo alespoň v den vydání hry, budete zřejmě zklamaní. Embargo na recenze totiž padne až 21. listopadu, jak informuje magazín Express. Tuto informaci potvrdil také redaktor magazínu VG247, Kirk McKeand.

Toto zvláštně stanovené embargo platí přinejmenším na recenze ve Velké Británii a mnoha dalších zemích Evropy. Ve Spojených státech amerických by však recenze měly vyjít v den vydání hry, byť je otázkou, zda média dostala Shenmue 3 včas.

Je pochopitelně otázkou, co vydavatel, potažmo tvůrci tímto krokem sledují. Je snad kvalita hry natolik nízká, že se obávají špatných kritik, které by mohly mít vliv na důležité prodeje v prvních dnech? Nebo snad chtějí, aby si hráči hru alespoň chvíli užívali bez konzumace názoru recenzentů?

Každopádně je tento postup velmi netradiční. Embargo na recenze je obvykle stanoveno krátce před datum vydání hry, ale jsou i případy, kdy hodnocení vyjdou delší dobu před samotnou hrou, jako v případě Death Stranding. Ale marně pátráme v paměti po hře, která by určovala datum zveřejnění recenzí po samotném vydání.

Shenmue 3 vychází 19. listopadu 2019 na PC a Playstation 4.

Shenmue 3 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na