Remake Final Fantasy VII odložen. Půjde do přímého souboje s Cyberpunkem 2077

Final Fantasy 7 Remake byl odložen. Ve zprávě fanouškům o tom informovali vývojáři, kteří uvedli, že se vydání opozdí o měsíc a jeden týden. Původně se s hrou počítalo na 3. března, ale nakonec vyjde až 10. dubna tohoto roku. “Dobře víme, že mnozí z vás se vydání Final Fantasy VII Remake nemohou dočkat,” napsali autoři.“Ale abychom mohli vydat hru podle našich představ, rozhodli jsme se termín vydání posunout.” Navíc získaný čas nebude investován do žádných novinek, ale jen a pouze do ladění hry, aby byl zážitek z jejího hraní co nejlepší.

Jde o jistě rozumné a chvályhodné rozhodnutí, jehož výsledkem by měla být lepší hra. Otázkou je, jak dopadne z hlediska obchodního. S novým termínem totiž remake Final Fantasy VII vyjde necelý týden před možná největší peckou příštího roku, kterou bude Cyberpunk 2077. Ne snad, že by si obě hry konkurovaly přímo, ale určitý překryv hráčů tam zcela jistě bude. Navíc jde v obou případech o obsáhlé tituly, na něž si hráči budou muset vyhradit dostatek času. Nejednou v minulosti už se přitom stalo, že objektivně skvělá hra komerčně propadla jen kvůli špatně zvolenému datu vydání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na