Remake prvního dílu legendární série Gothic vytvoří zcela nové studio

Foto: THQ Nordic

Spekulace o předělávce prvního dílu slavné hry Gothic snad každý fanda již slyšel. Ke konci roku 2019 vydavatelství THQ Nordic vypustilo hratelnou ukázku, právě přepracovaného začátku hru. Cílem bylo otestovat a zjistit, jestli bude o tuto hru vůbec ještě zájem. Pokud jste ukázku hráli, tak se nebojte, že takto bude vypadat celá hra, beze změn.

Vydavatelé si pečlivě schraňují veškeré poznatky, které nově vzniklé studio Alkimia Interactive ve španělské Barceloně určitě vyslyší. V mládí jsem Gothica naprosto zbožňoval a asi bych už ani nespočítal kolikrát jsem tuhle hru dohrál. Proto se těším i obávám zároveň, ale na samotné vydání si ještě nějaký ten čas počkáme.

Foto: THQ Nordic

Zatím víme, že hra je určena jak pro PC, tak novou generaci konzolí a v nejbližších měsících by nám měli vývojáři již ukázat alespoň střípky své práce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uroboros
Host
uroboros

Znám až Gothic 3, ale byla to ta nejlepší průprava do RPG fantasy světů, je mi teprv 40 let a troufám si říci, že všechny ostatní hry(zaklínač apod.)teží , nebo těžily na tomto základu. Každopádně bod, dva pro piraně.