Resident Evil: Project Resistance oznámen. Fanoušci jsou nespokojení

Společnost Capcom v rámci Tokyo Game Show představila světu nový titul situovaný ve slavném univerzu Resident Evilu. Zatím vzniká pod pracovním názvem Project Resistance, a jak už naznačovaly předchozí spekulace, bude se jednat o asymetrický multiplayerový titul pro pět hráčů. Kromě Capcomu na něm pracuje také vývojářské studio NeoBards Entertainment. Stejně jako v případě posledních titulů Resident Evil bude použit osvědčený RE Engine.

Podle Capcomu se v Project Resistance můžete těšit na netradiční hru 4 vs 1, kdy čtyři přeživší hráči nastoupí proti jednomu hráči, který ztělesňuje takzvaný Mastermind. Ten může čtveřici pozorovat prostřednictvím různých kamer a klást jí do cesty nejrůznější překážky, jako jsou pasty nebo monstra. Pochopitelně vše za účelem, aby hráčům znemožnil uniknout.

Na druhé straně pak přeživší hráči spolupracují a řeší společně různé úkoly. Všechny postavy se mohou opřít o jedinečné schopnosti, které lze v rámci hry využívat.

Kritika ze strany hráčů

Na první pohled to tak vypadá na poměrně zábavný titul, ovšem komunita kolem Resident Evilu s ním není vůbec spokojená. Podle všeho mnozí po skvělém Resident Evil 2 Remake čekali oznámení Resident Evilu 8 s tradiční singleplayerovou hratelností. Spekulovalo se také o novém Resident Evil: Outbreak, který by fanoušky rovněž uspokojil výrazně více.

Ale Resident Evil: Project Resistance – to je něco jiného. Na sociálních sítích si můžete přečíst množství kritiky, která směřuje zejména na to, že novinka ze všeho nejvíce připomíná klon Dead by Daylight.

Matt Walker ze společnosti Capcom na to reaguje tak, že chápe přání hráčů, ale dodává, že se firma musí více rozkročit a nabídnout také trochu jiné herní zážitky. Project Resistance má být přitom stále hororovou zkušeností, byť trochu jinak podanou.

Resident Evil: Project Resistance – trailer

Resident Evil: Project Resistance – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na