Do roku 2020 má vyjít 9 her s licencí Dungeons & Dragons. Co třeba Baldur’s Gate 3?

Na Baldur’s Gate 3 čekají fanoušci této legendární RPG série už dlouho a přeci jen je tu malá jiskřička naděje, že by se mohli dočkat. Společnost Wizards of the Coast, která vlastní práva na značku Dungeons & Dragons, z níž série vychází, informovala, že do roku 2020 je v plánu vydání hned devíti videoher s touto licencí.

Sdělení bohužel už neobsahuje informaci, o jaké tituly by se konkrétně mělo jednat. Zajímavé však je to, že by měly být žánrově různorodé, byť jde logicky předpokládat, že převažovat budou RPG tituly. Ještě zajímavější potom je fakt, že čtyři až pět titulů by mělo vyjít v rámci příštích 18 měsíců.

Rozvoj herního portfolia

Je pravděpodobné, že mezi počítanými tituly budou také menší kousky určené pro mobilní platformy, jako například Lords of Waterdeep. Snad se mezi nimi ale najdou i větší tituly, které třeba budou brzy oznámeny.

Společnost Wizards of the Coast se vyjádřila v tom smyslu, že chce rozvíjet portfolio videoher a využít k tomu spoustu světů s bohatými příběhy a pravidly Dungeons & Dragons. V příštích měsících se snad dozvíme více a budeme doufat v nejlepší variantu, tedy oznámení Baldur’s Gate 3.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na